Яценюк у Радбезі закликав Росію до "справжнього діалогу"

Яценюк Копирайт изображения AFP

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН в Нью-Йорку, закликав Росію вивести свої війська з України та розпочати "справжній діалог".

У четвер у Нью-Йорку відбулося екстрене засідання Ради Безпеки, присвячене кризі у відносинах України та Росії, на якому між представниками Росії та України стався такий діалог.

Виступивши англійською, пан Яценюк російською мовою звернувся до російської делегації з питанням: "Чи хочуть росіяни війни?"

"Росіяни не хочуть війни в Криму, як і українці", - відповів, своєю чергою, постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін.

Відкриті до діалогу

Арсеній Яценюк заявив, що Україна стала жертвою військової агресії з боку Росії, і показав присутнім Статут ООН, щоб наголосити на тому, що Москва своїми діями порушує двосторонні та міжнародні договори.

Така агресивна політика неприйнятна в XXI столітті, заявив український прем'єр, додавши, що Київ не втрачає надії на мирне вирішення конфлікту. Він закликав Москву вивести війська з Криму і почати прямі переговори.

Українська влада не раз заявляла, що Москва відмовляється від прямих контактів з нею.

"Український уряд відкритий до діалогу. Ми хочемо переговорів, а не військової агресії", - заявив Арсеній Яценюк.

Він також подякував всім членам Ради Безпеки, крім одного, за безумовну та рішучу підтримку територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.

Глава українського уряду також наголосив, що Київ не визнає результати референдуму 16 березня в Криму.

Постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін заявив, що Росія не хоче "подальшої ескалації ситуації", але не відповів на заклик розпочати мирні переговори і звинуватив владу в Києві, що вона "розколює Україну на дві частини".

Напередодні кримського референдуму західні дипломати активізують зусилля, спрямовані на те, щоб уникнути ескалації.

У п'ятницю держсекретар США Джон Керрі має знову зустрітися з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим.

На понеділок запланована зустріч міністрів закордонних справ країн-членів ЄС у Брюсселі, де розглянуть ембарго на експорт зброї до Росії і замороження активів російських чиновників на Заході.

Тим часом Організація з безпеки і співробітництва в Європі оголосила про те, що російська влада позитивно сприйняла пропозицію про присутність місії спостерігачів ОБСЄ в Криму.

Однак, як передає з Відня кореспондент ВВС Бетані Белл, остаточної згоди ще не досягнуто.