Росія заветувала резолюцію ООН щодо Криму

Посол Росії в ООН Копирайт изображения Reuters
Image caption Посол Росії в ООН Віталій Чуркін голосував проти сам-один

Росія скористалася своїм право вето і заблокувала прийняття резолюції Ради Безпеки ООН проти референдуму в Криму.

Однак Китай, який традиційно підтримує позицію Росії при голосуванні з різних питань у Раді Безпеки, цього разу утримався при голосуванні.

Проект резолюції був запропонований на цьому тижні делегацією США. Документ передбачає визнання недійсним недільного референдуму в Криму; в резолюції також міститься заклик до всіх країн не визнавати результати референдуму.

Інші 13 країн-членів Ради Безпеки ООН одностайно проголосували за прийняття резолюції.

"Це сумна і важлива мить", - сказала після голосування посол США в ООН Саманта Пауер.

Ізоляція

Російське вето на поданий американцями проект резолюції Ради Безпеки було очікуваним, повідомляє кореспондент ВВС в ООН. Перед голосуванням у суботу найбільшою загадкою була позиція саме Китаю, який разом із Росією неодноразово блокував спроби ухвалити рішення проти режиму Башара Асада в Сирії.

Посол Франції в ООН Жерар Аро у заяві після голосування 15 членів Ради Безпеки висловив обурення російською анексією Криму, але наголосив на ізольованості Росії в ООН.

Голосування Раби Безпеки ООН щодо проекту резолюції про референдум у Криму показало, що Росія з цього питання опинилася в ізоляції, заявив постпред Великобританії при ООН Марк Лайалл Грант.

"Головний висновок із цього голосування полягає в тому, що Росія опинилася в ізоляції як у РБ ООН, так і в міжнародній спільноті загалом", - сказав він після голосування.

Британський дипломат закликав зосередити зусилля на пошуках мирного вирішення кримської проблеми.

"Ця анексія ... стосується не лише України, вона стосується всіх нас. А це вето [російське] треба розглядати як поразку лише самої Росії", - сказано в заяві французького дипломата.