Андрій Дещиця: Україна готова силою захищатися від Росії

Андрій Дещиця Копирайт изображения AFP
Image caption Андрій Дещиця (праворуч) до призначення міністром працював у структурах ОБСЄ і був послом у Ісландії та Фінляндії

Україна вважає референдум у Криму нелегітимним і готова захищати свої інтереси, каже в.о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця.

"Ми не визнаємо ні сам референдум, ні його результат", - підтвердив він у розмові з ВВС, додавши, що в разі потреби Україна готова захищатися силою від Росії.

ВВС: Але результати голосування демонструють, що переважна більшість населення підтримує приєднання до Росії.

Андрій Дещиця: Як ви можете довести, що цей референдум був справедливим і демократичним? Там не було спостерігачів, не було обговорень у пресі. Не було ніякої законної основи для проведення цього референдуму.

ВВС: Парламент у Києві схвалив мобілізацію 40 тисяч осіб. Чому?

Андрій Дещиця: Ми дуже стурбовані розквартируванням російських військ на східному кордоні України, а також провокаціями, що здійснюються росіянами в східних областях України, як військових, так і цивільних. Наприклад, той факт, що російські військові літаки недавно приземлилися в Херсонській області.

Це частина сценарію із дестабілізації ситуації на сході України. І якщо українські війська нападуть на ці російські сили, то у Росії з'явиться можливість увійти на територію України для того, щоб "захистити" своїх військових. Це частина великого сценарію.

ВВС: Ви говорите, що Україна готова сама застосувати збройну силу?

Андрій Дещиця: Я кажу, що ми готові захищати нашу Батьківщину, якщо Росія вирішить просунутися на територію східної України, якщо російські війська перетнуть кордон України.

ВВС: Що ви думаєте про реакцію Європейського Союзу? Міністри закордонних справ зустрічаються для того, щоб обговорити санкції - заборону на в'їзд до ЄС і заморожування власності. Цього достатньо?

Андрій Дещиця: Я думаю, це крок вперед у тому, що стосується мобілізації міжнародного співтовариства, і відповідь на рішення Росії порушити міжнародне право.

І ми також повинні продовжувати розвивати наші відносини з Європейським Союзом. Сьогодні ми обговорювали з європейськими міністрами закордонних справ підписання договору про асоціацію, фінансову допомогу, а також відправлення спостерігачів ЄС до України, в тому числі й до Криму

ВВС: Тепер Ви визнаєте, що Крим стане частиною Росії, і що нічого тут зробити не зможете?

Андрій Дещиця: Ми не погодимося з рішенням Росії чи будь-кого, що Крим стане частиною Росії. Крим - інтегральна частина України, і ми на цьому наполягаємо.