Криза в Криму: ЄС узгодив список тих, на кого поширяться санкції

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

У понеділок міністри закордонних справ країн ЄС обговорюють санкції через референдум у Криму. Як повідомив глава МЗС Литви, узгоджений список з 21 імені, це - громадяни Росії та України.

Представники Євросоюзу про візові заборони, а також замороження активів.

За попередніми результатами голосування в Криму, приєднання до Росії підтримали 97% тих, хто проголосував.

Росія, на відміну від ЄС, США та Києва, заявила, що визнає результати голосування.

Рух далі

Міністри закордонних справ зібралися у Брюсселі близько 10:30 за Києвом.

Перед початком засідання британський міністр закордонних справ Вільям Хейг сказав, що впевнений в тому, що Рада ЄС ухвалить санкції щодо низки громадян Росії та мешканців Криму.

"Велика Британія, як і решта країн ЄС, не визнає кримського референдуму. Що стосується реакції ЄС, ми запропонували рухатись далі: буде заборона на в'їзд і заморожування активів для окремих осіб. Список включатиме як російських громадян, так і кримчан", - заявив він.

Своєю чергою Міхаель Фукс, заступник голови фракції ХДС у німецькому парламенті, заявив, що Берлін має подумати про те, щоб купувати менше російського газу.

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Пает вважає, що треба лишити можливість запровадити ще жорсткіші санкції у майбутньому.

Верховний представник ЄС з зовнішньої політики та політики безпеки Кетрін Ештон наголосила, що Росія має усвідомити серйозність ситуації.

Раніше ЄС призупинив переговори щодо економічної угоди з Росією, а також щодо лібералізації візового режиму.

Цього разу міністри обговорили список тих, чиї активи можуть бути заморожені, а візи заблоковані. Найближчим часом ці санкції також можуть бути розширені, зокрема під час саміту ЄС 21-22 березня.

"Щойно домовилися щодо санкцій - обмеження на подорожі та замороження активів для 21 представника влади з України та Росії", - написав міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс у Twitter.

Євросоюз вже попередив, що у випадку, коли ці дії не матимуть впливу на Росію або вона введе своїх військових у східні регіони України, Брюссель перейде до нового рівня санкцій - економічних.

Раніше ЄС заявив, що голосування в Криму є незаконним і що Брюссель не визнає його результати.