Фірташ заявляє про політичні мотиви свого затримання

Фірташ Копирайт изображения Reuters
Image caption Група компаній, котра належить пану Фірташу, заперечила, що суд вирішив екстрадувати його до США

Затриманий австрійською поліцією бізнесмен Дмитро Фірташ заявив, що вважає причини свого переслідування "винятково політичними".

Група компаній Group DF спростувала раніше розповсюджену заяву директора департаменту інформаційної політики МЗС Євгена Перебийніса про те, що віденський суд вже прийняв рішення про екстрадицію пана Фірташа до США.

Затримання пана Фірташа відбулося на підставі ордера, виданого американським ФБР. Його підозрюють у хабарництві та створенні кримінального угрупування.

Group DF назвала затримання свого власника непорозумінням.

"Подальша дестабілізація"

Пан Фірташ у заяві, переданій австрійським ЗМІ, заявив, що затримання є необґрунтованим, а його причини є "виключно політичними".

За словами бізнесмена, його перебування в Австрії начебто несе ризики для політичного процесу в Україні.

"Моя відсутність як найбільшого роботодавця у приватному секторі Криму, на мою думку, призведе до подальшої дестабілізації політичного процесу, у ході якого багато людей працюють над тим, щоб досягти миру", - додав пан Фірташ.

Він пов'язав своє затримання з напруженням у стосунках між США та Росією, котре спостерігається останнім часом.

"Президент США Барак Обама сказав, що проти Росії будуть санкції США, і я як українець не розумію, чому я був арештований. Ця ситуація здається мені так само заплутаною, як і несправедливою", - заявив бізнесмен.

За словами бізнесмена, його переслідування "у випадку подальших кроків зашкодить українським співгромадянам".

Під заставу

У вівторок речник українського МЗС Євген Перебийніс заявив, що напередодні суд міста Відень вирішив задовольнити американський запит на екстрадицію пана Фірташа.

Однак пізніше Group DF спростувала цю інформацію. Відсутність рішення про екстрадицію пана Фірташа підтвердили Deutsche Welle і у земельному кримінальному суді міста Відня.

Посилаючись на речника суду, видання повідомляє, що процес надходження відповідних документів з США та розгляд їх австрійським судом може зайняти "тижні".

У той же час у своїй заяві пан Фірташ не уточнив, чи збирається він скористатися можливістю найбільшої в історії австрійського правосуддя застави у 125 мільйонів євро.

Пана Фірташа затримали у Відні минулої середи. Він є одним з найбагатших громадян України.

Попри заяву Group DF про те, що його арешт "не пов’язаний з ситуацією України", опитані ВВС Україна експерти говорили про можливий політичний підтекст затримання бізнесмена.

Зокрема, йшлося про те, що це затримання може розглядатися у зв’язку з загостренням стосунків між Росією та Заходом на фоні напруженої ситуації в Криму.