Путін розпорядився підготувати угоду про входження Криму до Росії

Копирайт изображения AP
Image caption У неділю ввечері багато жителів Криму святкували результат референдуму

Президент Росії Володимир Путін підписав розпорядження про підготовку угоди, яка дозволить приєднати Крим до Росії.

Про це сказано у повідомленні прес-служби Кремля.

Розпорядження містить два пункти: по-перше, схвалити проект договору між РФ та Кримом про приєднання до Росії та утворення в її складі нових суб'єктів, по-друге, "вважати доцільним підписати угоду, передбачену цим розпорядженням".

У понеділок пізно ввечері президент Росії підписав указ про визнання самопроголошеної Республіки Крим незалежною державою.

У вівторок зранку прес-служба Кремля повідомила, що президент направив до Ради Федерації звернення Криму та Севастополя із проханням приєднатися до Росії в якості нових суб'єктів Федерації.

Крім того, у вівторок президент Путін виступить з позачерговим посланням до Федеральних зборів, в якому висловиться на тему Криму.

У неділю в Криму відбувся невизнаний Заходом і Києвом референдум, на якому, за даними організаторів, 96,77% голосів було віддано за входження півострова до складу Росії.

Процедура

"Враховуючи волевиявлення народів Криму на загальнокримському референдумі, що відбувся 16 березня 2014, визнати Республіку Крим, в якій місто Севастополь має особливий статус, як суверенну та незалежну державу", - йдеться в тексті указу президента Росії.

Документ набирає чинності з дня його підписання.

Указ, підписаний президентом Росії, за словами російських чиновників, відкриває шлях для приєднання Криму до Росії. Про це агенції "РИА Новости" сказав заступник голови парламентського комітету з конституційного законодавства та держбудівництва Дмитро Вяткін.

Як розповів він, після визнання незалежності самопроголошений Крим має звернутися з проханням про входження до статусу Росії в якості іноземної держави. Це звернення зокрема має схвалити парламент Росії.

Після цього Крим та Росія мають підписати міжнародну угоду, яку має перевірити Конституційний суд та схвалити парламент. Крім того, необхідно прийняти закон про входження нового суб'єкту до складу РФ.

Очікують, що саме Криму буде присвячений виступ пана Путіна перед Законодавчими зборами Росії у вівторок. Його початок запланований на 13:00 за Києвом. За словами прес-секретаря президента Росії Дмитра Пескова, всі подальші кроки щодо приєднання Криму будуть зрозумілі після виступу Володимира Путіна.

Пан Песков в інтерв'ю газеті "Коммерсантъ" також сказав, що, крім виступу президента, будуть з його підписом оформлені всі необхідні документи для подальших рішень щодо статусу Криму.

Невизнаний референдум і розпущена рада

У понеділок вранці Верховна Рада Криму, яку в суботу розпустив парламент України, ухвалила постанову "Про незалежність Криму".

Документ проголошує Крим незалежною суверенною державою – Республікою Крим, у якій місто Севастополь має особливий статус.

Рада Криму також попросила Росію прийняти Республіку Крим до складу РФ. При цьому самопроголошена Республіка Крим вирішила звернутися до ООН і всіх держав світу із закликом визнати її незалежність.

Ані Київ, ані переважна більшість країн Заходу не визнали кримський референдум та його результати, так само як і незалежність півострова.

У понеділок США і ЄС оголосили про ухвалення чергових санкцій проти чиновників, відповідальних за кризу в Криму.