У Криму захоплені штаби флоту України

Севастополь Копирайт изображения Reuters
Image caption Український офіцер залишає будівлю штабу ВМС у Севастополі

Люди в масках, які називають себе "самооборона", увійшли на територію штабу ВМС України в Севастополі. Після недовгих переговорів було захоплено і штаб Південної військово-морської бази ВМС України. Стрільби і постраждалих не було.

Штаб в Севастополі був захоплений вранці в середу. Вхід до будівлі штабу українського флоту блокували автоматники.

Командувач ВМС контр-адмірал Сергій Гайдук, як повідомляють з місця подій, після переговорів з командувачем Чорноморським флотом Росії віце-адміралом Олександром Витко залишив штаб у супроводі деяких офіцерів

Міністерство оборони України підтверджує захоплення командувача ВМС України Сергія Гайдука невідомими. На даний момент місце його знаходження невідоме.

Тим часом з Криму надходить дедалі більше повідомлень про штурми та захоплення українських військових частин на півострові.

Повідомлень про постраждалих в результаті останніх подій не надходило.

Захоплення українських баз триває, незважаючи на раніше оголошене перемир’я, котре мало тривати до 21 березня.

У той же час тимчасовий виконувач обов’язків міністра оборони Ігор Тенюх заявив, що Україна не виведе свої війська з Криму, незважаючи на підписану напередодні угоду про приєднання регіону до Російської Федерації.

Захоплення штабу

У середу цивільні особи та озброєні люди силою зайшли на територію штабу ВМС України у Севастополі.

За свідченнями очевидців, серед штурмувальників були жінки, і це ускладнило застосування українськими військовими зброї для самозахисту. Дозвіл на це напередодні надало військовим міністерство оборони.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Повідомляється, що у приміщенні штабу пройшли переговори між командувачем українських ВМС Сергієм Гайдуком та російськими військовими.

Згодом, як підтвердили агенції "Інтерфакс-Україна", пана Гайдука вивезли зі штабу невідомі. У Міністерства оборони наразі немає інформації про те, де він перебуває.

У той же час кримська інформаційна агенція "Кримінформ" з посиланням на міську прокуратуру повідомляє, що пана Гайдука "тимчасово затримали", оскільки "до нього є питання".

Пан Гайдук "транслював у військові частини України наказ застосувати зброю щодо мирних громадян, який надійшов з Києва", пише агенція.

"Зберегти обличчя"

Під контроль російських військових перейшла і база українського флоту в Новоозерному поблизу Євпаторії.

Кореспондент ВВС Олег Болдирєв з місця подій повідомляє, що зараз на території бази її українське командування веде переговори з російськими військовими.

Наш кореспондент наводить слова одного з українських військових цієї бази, який стверджує, що зараз обговорюються можливості "збереження обличчя" українськими військовими.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption В.о. міністра оборони України каже, що Україна не збирається виводити свої війська з півострова

За його словами, подібні події зараз відбуваються на багатьох кримських базах українських Збройних Сил.

Зокрема, повідомлялося про припинення опору українською частиною у Перевальному, однак пізніше Дмитро Тимчук з групи "Інформаційний спротив" з посиланням на тамтешніх офіцерів заявив, що "особовий склад 36-ї бригади склав зброю лише частково".

"Ми залишаємось"

Наразі всі штурми та захоплення українських військових частин відбуваються без застосування зброї.

Очевидці повідомляють, що у подіях беруть участь місцеві жителі, зокрема, жінки й діти.

Раніше невизнане Києвом керівництво Криму заявляло, що українські військовослужбовці матимуть право вибору – продовжити службу у кримських Збройних Силах з перспективою складення присяги на вірність Росії, або ж відійти на материкову частину України і продовжити службу у тамтешніх частинах.

Повідомлялося про матеріальні стимули та погрози, які застосовувалися до особового складу у зв’язку з ухваленням ним рішення щодо свого майбутнього.

Минулої неділі виконувач обов’язків міністра оборони України Ігор Тенюх заявив, що глави військових відомств Росії досягли домовленості про перемир’я в Криму терміном до 21 березня.

"Під час цього періоду проти наших військових об’єктів в Криму не застосовуватимуться будь-які дії", – заявив тоді пан Тенюх.

У середу він заявив, що українські військові не будуть виведені з Криму, незважаючи на одностороннє проголошення незалежності автономією та підписану напередодні угоду про приєднання регіону до Росії.

"Ні, ми залишаємось", – відрізав міністр на відповідне питання журналістів.

Вчора під час штурму однієї з військових частин було вбито одного українського військовослужбовця та поранено ще двох.