Міноборони не планує виводити військових з Криму

Крим Копирайт изображения AFP
Image caption Російські солдати блокують у Криму 38 українських військових частин

Після п’ятниці, коли закінчиться перемир'я в Криму, виведення українських військових з їхніх баз "навіть не розглядається", каже речник міністерства оборони України Олександр Мотузяник.

Військові виконуватимуть накази Києва, сказав він у коментарі ВВС.

Нині, за даними Міноборони, в Криму базуються 25 000 російських солдатів.

25 російських кораблів продовжують блокувати в Криму українські судна.

Всього в Криму російські війська блокують 38 українських військових частин: 29 морських і дев'ять повітряних, кажуть в міноборони.

Раніше повідомлялося, що українські військові домовилися з російськими солдатами, що ті не блокуватимуть військові частини до 21 березня.

Штурм у Севастополі

У середу цивільні особи, які називають себе самообороною Криму, силою зайшли на територію штабу ВМС України в Севастополі.

За даними кореспондента ВВС, люди виламали ворота до штабу і за допомогою машини "швидкої" відтіснили українських військових, щоб потрапити на територію об'єкту.

Зараз українські війська забарикадовані всередині будівлі, а на території штабу чергують кілька сотень проросійськи налаштованих осіб.

Стосовно того, чи є в них зброя, надходять суперечливі відомості.

Повідомляють, що серед них є жінки. За словами Дмитра Тимчука з групи "Інформаційний спротив", це може ускладнити застосування зброї для самозахисту. Напередодні це дозволило міністерство оборони України після того, як підтвердилася загибель українського військового в Криму.

Згодом МВС Криму заявило і про загибель одного представника самооборони.

Керівництво штабу в Севастополі проводить переговори з проросійськими силами.