Мірошниченко допускає, що може скласти мандат

Ігор Мірошниченко Копирайт изображения UNIAN
Image caption Ігор Мірошниченко - заступник голови комітету з питань свободи слова

Депутат від "Свободи" Ігор Мірошниченко каже, що готовий скласти мандат, якщо суд визнає його поведінку в кабінеті голови НТКУ кримінальним злочином.

Пан Мірошниченко, який разом з однопартійцями у вівторок силою змушував Олександра Пантелеймонова написати заяву про відставку, пояснив свої дії тим, що "ми і мої колеги мали у будь-який спосіб припинити злочин".

Як видно з поширеного в інтернеті відео, він штовхав і обзивав пана Пантелеймонова. У кадрі видно також інших депутатів від "Свободи": Андрія Іллєнка і Богдана Бенюка.

На прес-конференції в парламенті пан Мірошниченко звинуватив НТКУ в антидержавній політиці і транслюванні засідання Ради Федерації в Москві, на якому Крим проголосили частиною Росії.

"Надання ефіру, інформаційного простору ворогу в умовах окупації – це злочин, державна зрада", - сказав він.

У відповідь на закиди журналістів про те, що його груба поведінка створює пропагандистську "картинку для Кремля", він відповів: "Ми маємо дбати не про картинку для Кремля, а про картинку для українців… Що б ми не робили, про що б ми не мовчали, Кремль завжди знайде привід оббрехати Україну".

Пан Мірошниченко визнав, що він та його колеги діяли, "можливо, в некоректній формі", і попросив вибачення за це.

Раніше поведінку пана Мірошниченка частково засудили його однопартійці: Андрій Іллєнко та Олег Тягнибок.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков готовий організувати розслідування інциденту, якщо буде звернення Генеральної прокуратури до МВС.

У середу активісти пікетують Генеральну прокуратуру з вимогою порушити кримінальну справу за фактом інциденту.

У Генпрокуратурі, яку теж очолює представник "Свободи" Олег Махніцький, обіцяють об'єктивне розслідування конфлікту.

"Усім діям буде дано об'єктивну оцінку. Жодного політичного підтексту не буде", - сказав пан Махніцький.

Неприпустимими для демократичного суспільства назвав дії депутатів і прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

"Перевантаження емоцій"

"Ситуація має розглядатися в двох аспектах: по суті і по формі. Сама суть претензій до цієї людини (Пантелеймонова - Ред.) абсолютно виправдана, він займався цензурою, це ніякий не журналіст, це чиновник, який брехав про Майдан, цілеспрямовано поширював неправдиву інформацію", - сказав у коментарі ВВС Україна пан Іллєнко.

"По формі я, звичайно, змушений констатувати, що це неправильно відбувалося", - додав депутат, який сам був учасником інциденту.

Андрій Іллєнко каже, що особисто він не бив чиновника, але додав, що, на його думку, у Ігоря Мірошниченка було "певне перевантаження емоцій", яке мало "не дуже добрі наслідки".

Дії однопартійця засудив лідер "Свободи" Олег Тягнибок.

"Я мав розмову з Ігорем Мірошниченком з цього приводу. Розумію його емоційну мотивацію, яка підштовхнула на ці дії. Але як політик він мав би керуватися не емоціями, а холодним розумом", - написав він у блозі на "Українській правді".

"Влада має користатися іншими, абсолютно легальними важелями люстрації. З проведенням якої ми, на жаль, запізнюємося", - додав він.

"Служив Путіну"

Відео, поширене через YouTube, зняв речник київського осередку "Свободи" Олександр Аронець.

На ньому видно, як Ігор Мірошниченко, Богдан Бенюк та ще кілька їхніх колег у грубій формі критикують роботу Олександра Пантелеймонова.

Зокрема, вони дорікають йому тим, що Перший національний транслював в прямому ефірі події з Москви, де підписували документи про входження Криму до складу Росії.

"Хочемо пана Пантелеймонова запитати, чому він транслює наживо події в Колонному залі Дома союзов у Москві, транслює шабаш сепаратистів, акт злягання з Москвою і порушення територіальної цілісності України", - каже на відео Ігор Мірошниченко.

Пан Мірошниченко є заступником голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформації.

Після нетривалої суперечки з керівником НТКУ депутат почав його штовхати, силою посадив у крісло і в грубій формі вимагав написати заяву про звільнення.

З-за кадру при цьому звучала лайка на адресу пана Пантелеймонова.