Росія застерігає Захід щодо санкцій через Крим

Росія та Крим Копирайт изображения Getty IMAGES

Росія заявила США, що санкції Заходу через Крим є неприйнятними і можуть призвести до "наслідків".

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зробив це попередження під час телефонної розмови з Державним секретарем США Джоном Керрі.

Розмова відбулася за кілька годин після того, як самопроголошений Крим та Росія підписали угоду про входження півострова до складу Федерації.

У понеділок ЄС та США оголосили про черговий пакет санкцій щодо чиновників з України та Росії, причетних до дій Кремля в Криму.

Після підписання угоди від 18 березня Білий дім заявив, що санкції можуть бути розширені. Очікують, що це може статися на саміті ЄС, який пройде 20-21 березня.

Віце-президент США Джо Байден звинуватив Росію у загарбанні території.

Натомість, як сказано в повідомленні російського міністерства закордонних справ, "мешканці республіки демократичним шляхом, відповідно до міжнародного права та Статуту ООН зробили свій вибір, який Росія приймає та поважає. Запроваджені ж США та Євросоюзом санкції абсолютно неприйнятні та без наслідків не залишаться".

Жодних подробиць про те, які саме "наслідки" маються на увазі, Росія не надала.

Згодом пан Керрі також застеріг Росію щодо втручання на сході України.

"Я сподіваюся, до цього не дійде", - сказав він.

У вівторок президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія розглядатиме санкції Заходу як акт агресії.

На тлі дипломатичної кризи загострюється ситуація і в самому Криму. Напередодні там загинули двоє: український військовослужбовець та, як твердить МВС Криму, представник самооборони.

Після цього Київ дозволив своїм військовим застосовувати зброю для самозахисту, "відповідно до військових статутів".

"Наголошуємо, що відповідальність за кров українських військових лежить на політичному керівництві Російської Федерації і безпосередньо на Президентові Путіні", - сказано в повідомленні прес-служби українського парламенту.