Курченка оголосили в розшук

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Таких зірок бізнесу, як пан Курченко, в Україні називають "младоолігархами"

Генпрокуратура оголосила у розшук 28-річного бізнесмена Сергія Курченка, власника групи компаній СЄПЕК.

Підприємця підозрюють у розкраданні майна державного підприємства "Укргазвидобування", повідомив у четвер сайт відомства.

На думку правоохоронців, пан Курченко разом із "іншими особами" завдав державі збитків на суму понад 1 мільярд гривень.

Місце перебування бізнесмена встановлюється, кажуть у ГПУ.

Злочин кваліфікували за статтею про привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Діяльність пана Курченка пов'язують із сином колишнього генпрокурора Артемом Пшонкою, а також з оточенням Віктора Януковича - Сергієм Арбузовим та Олександром Клименко.

"Сергій Курченко – підставна особа, яка прикривала найбільш нахабні схеми грабунку держави в інтересах Сім'ї", - вважає українська журналістка Тетяна Чорновол, яка в кінці лютого очолила Антикорупційний комітет.

Сам пан Курченко заперечував подібні звинувачення.

Після зміни влади в Україні проти фірм бізнесмена було відкрито одинадцять кримінальних проваджень.

6 березня МВС заявило, що викрило злочинну схему ввезення та реалізації нафтопродуктів, якими займалася група CЄПЕК: як підозрюють, їх ввозили і продавали без митного оформлення та сплати податків, від чого бюджет втратив близько 7 мільярдів гривень.

За кілька днів новий міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що в Одесі заарештували близько 60 тис. тонн палива, яке належить одній із компаній пана Курченка. Паливо передали Міністерству оборони.