В Росії заблокували фабрику Порошенка

Порошенко Копирайт изображения AFP
Image caption Петро Порошенко є одним з найбагатших в Україні

Фабрика "Рошен" у Липецьку припинила роботу. У середу будівлі фабрики були блоковані силами місцевої поліції.

Як вважають представники української компанії, закриття пов'язане з постаттю голови "Рошена".

"Рошен" належить депутату Верховної Ради Петру Порошенко. Компанія виробляє близько 200 видів кондитерської продукції. Підприємства розташовані в Україні, Литві, Угорщині, а також у Росії.

Агентство Euroresearch and Consulting оцінює, що "Рошен" контролює 12 % російського ринку кондитерських виробів.

"Почалося. В 2008 після абхазьких подій переслідували грузинські підприємства. Зараз з грубими порушеннями йде обшук на декількох підприємствах концерну "Рошен". За наявною у мене інформацією, поставлено завдання "віджати" активи на користь двох великих підприємств Росії" , - написала в Фейсбуці адвокат Віолетта Волкова, яка відправилась до Липецька для ознайомлення з ситуацією.

Згодом з'ясувалося, що представники силових структур, намагалися не пустити її в будівлю фабрики.

Справа в "Ластівці"?

Керівник виробничого відділу заводу Ольга Першина заявила липецьким журналістам, що причиною тимчасової зупинки виробництва стала аж ніяк не діяльність пана Порошенка, а судова тяганина з московськими кондитерами через цукерки "Ласточка-певунья" .

За словами керівництва фабрики, виробництво зупинили на 3-4 дні.

"Наша робота вибудувана по годинах - якщо сьогодні ми зірвемо прийом сировини, то вже завтра зупиняться конвеєри. Ми пояснюємо цю ситуацію силовикам з незрозумілими для нас повноваженнями, але вони відмовчуються. Ми розуміємо ситуацію просто: відбулось захоплення всіх виробничих приміщень", - зазначила в бесіді з липецьким виданням "Город48" глава юридичного відділу липецького представництва компанії Олена Алміярова .

Незадовго до обшуків невідомий активіст провів перед входом на фабрику одиночний пікет з плакатом: "Не дамо шоколадкам Порошенка стати бандерівськими кулями" .

Деякі з робітників фабрики бачать у справі політичне підґрунтя.

Борець з "совком"

Петро Порошенко є одним з десяти найбагатших людей України: його статки оцінюють в 1,7 млрд. доларів.

Йому також належить 5 канал, який зіграв важливу роль у висвітленні подій на Майдані.

Image caption Петро Порошенко активно підтримував Євромайдан

За даними березневого дослідження українського Центру соціальних і маркетингових досліджень "СОЦИС", за бізнесмена на майбутніх президентських виборах готові віддати голос 21,2 % українців, що робить його потенційним лідером перегонів.

Зараз підприємець має статус позафракційного народного депутата.

Шоколадна блокада

У липні минулого року досягла свого апогею так звана "шоколадна війна": тоді колишній глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заборонив ввезення українських цукерок "Рошен" до Росії, оскільки у них виявилися проблеми з якістю.

Маркетологів здивувало пояснення відомства, оскільки до того претензій ніколи не було до всієї лінійки продукції в цілому.

Липнева заява пана Онищенка про заборону імпорту продукції "Рошен" збіглося із закінченням україно-російських переговорів на вищому рівні. Володимир Путін тоді намагався переконати Віктора Януковича в тому, що Україні вигідно поглиблення економічних зв'язків з Росією, в тому числі в рамках Митного союзу.