Нова влада проводить резонансні затримання

"Нафтогаз" Копирайт изображения UNIAN

Розслідується розкрадання бюджетних коштів керівниками "Нафтогазу". У п'ятницю також затримали топ-менеджерів Сергія Курченка та провели резонансні обшуки.

Розслідування ведуться за дорученням вищого керівництва держави, кажуть у МВС.

"Не як міністр, як звичайна людина скажу - цинізм і "простота" крадіжки в ряді схем просто разючі! Таке могло відбуватися тільки в атмосфері вседозволеності і потурання з боку верхівки колишнього уряду, МВС і прокуратури", - каже новий міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Мільйони і годинники

Посадовців НАК "Нафтогаз України" підозрюють у привласненні близько 4 мільярдів доларів.

Зараз у офісі компанії та низці комерційних структур, які з нею співпрацювали, ідуть обшуки.

У кабінет Євгена Бакуліна, голови правління "Нафтогазу", прийшли слідчі. Міністр внутрішніх справ Арсен Авакова заявив, що чиновника затримали, однак увечері п'ятниці пан Бакулін усе ще перебував на робочому місці. До нього викликали швидку, повідомляють інформагенції.

За словами Арсена Авакова, розслідування справи "Нафтогазу" приведе до багатьох відомих осіб - як у попередній, так і у нинішній владі.

Також у п'ятницю міліція провела обшуки у кількох колишніх і нинішніх чиновників аграрного міністерства, знайшовши у декого з них великі суми грошей.

Зокрема, у першого заступника Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Вадима Симонова вилучили близько 1 мільйона 700 тис. доларів та понад мільйон гривень; у колишнього міністра аграрної політики Миколи Присяжнюка - майже 300 тис. доларів, 650 тис. гривень та кілька елітних наручних годинників.

"І це далеко не повний перелік сумнівних схем і операцій, які потрапили під увагу наших слідчих", - каже Арсен Аваков.

"Угруповання Курченка"

У п'ятницю Служба безпеки України повідомила, що затримала двох учасників "злочинного угрупування Сергія Курченка".

Ідеться про директора компанії "Газ України – 2020" Анатолія Кашкіна та голову наглядової ради "Брокбізнесбанку" Дениса Бугая.

Угруповання "зухвало розкрадало бюджетні кошти й завдало значних збитків багатьом галузям національної економіки України", - кажуть у СБУ.

Затриманих підозрюють у причетності до масштабних розкрадань державного бюджету України.

Самого Сергія Курченка, власника групи компаній СЄПЕК, у четвер оголосили у міжнародний розшук.