Чижов: приєднання Криму заздалегідь не планувалося

Бельбек Копирайт изображения AP
Image caption Українську військову частину в Бельбеку взяли штурмом

Постійний представник Росії в Євросоюзі Володимир Чижов привітав, як він висловився, "возз'єднання Криму з Росією", проте відкинув припущення про те, що цей крок планувався заздалегідь.

Як заявив пан Чижов в інтерв'ю ВВС, цей крок поклав край ненормальної ситуації, що тривала 60 років.

Після референдуму в Криму, що пройшов 16 березня, Росія приєднала півострів до складу своїх територій.

У суботу російські війська і проросійські сили за підтримки бронетехніки взяли штурмом дві українські військові бази в Криму і встановили над ними свій контроль, а також захопили український корабель і підводний човен.

За словами Чижова, українським військам в Криму дали вибір: демобілізуватися, вступити до лав Російської армії чи залишити територію у своїй військовій формі.

Володимир Чижов застеріг США від можливих планів відправки до України військ або військової допомоги, заявивши, що це було б "серйозною помилкою".

Постійний представник Росії при ЄС також зазначив, що хоча Росія не визнає новий уряд у Києві, він вважає, що вона має захищати права етнічних росіян в Україні.

Володимир Чижов також додав, що у Росії немає ніяких намірів посилати війська в інші частини України чи Європи.

Не боятися Кремля

Міністр закордонних справ Британії Вільям Хейг заявив, що Росії може загрожувати довготривала "ізоляція і стагнація" через кризу в Україні. Він закликав країни ЄС не боятися залякувань з боку Москви.

Глава Форін-офіс звинуватив Росію в тактиці залякування, яка властива "абсолютно іншій епосі". При цьому він зазначив, що Британія та її європейські партнери не мають наміру піддаватися страху.

У зв'язку з кризою в Криму США та ряд Європейських країн заморозили активи та скасували візи вдесяткам російських чиновників і бізнесменів.

Новини на цю ж тему