ГПУ оприлюднила нові дані щодо "групи Курченка"

Сергій Курченко Копирайт изображения UNIAN
Image caption Сергій Курченко зробив стрімку бізнес-кар'єру в часи президента Віктора Януковича

Генпрокуратура розслідує діяльність злочинної організації, яка, як припускають, була створена мільярдером Сергієм Курченком і яку підозрюють у завданні державі збитків на суму понад 1 млрд грн.

Про це ідеться в заяві, розміщеній на сайті відомства.

"Значна частина з незаконно здобутих коштів була витрачена на фінансування для придушення мирних акцій протесту в Києві, зокрема, на оплату "послуг" так званих "тітушок", - заявили у відомстві.

До складу організації, як припускають, входило близько 20 осіб. За словами прокурорів, це могло бути колишнє керівництво міністерств енергетики, економіки, інфраструктури, внутрішніх справ та доходів і зборів, а також – Служби безпеки України.

Правоохоронці повідомили, що в межах цієї справи було затримано голову наглядової ради "Брокбізнесбанку", адвоката Дениса Бугая.

"До цих схем також були причетні голови або заступники практично всіх обласних державних адміністрацій", - кажуть у Генпрокуратурі.

Діяльність злочинної організації, за словами слідчих, була спрямована на незаконне заволодіння державним майном і коштами - зокрема компаній "Нафтогаз" і "Укргазвидобування".

У державних підприємств, як припускають, закупався скраплений газ за пільговими цінами, а потім продавався за ринковими через мережі автозаправних станцій.

Бізнесмен Сергій Курченко створив компанію СЄПЕК, яка займалася поставками нафтопродуктів та газу. Пан Курченко також купив харківський футбольний клуб "Металіст".

Після відсторонення від влади президента Віктора Януковича пан Курченко покинув Україну.

Конфлікт з омбудсманом

Генеральна прокуратура вказує, що слідство зіткнулося з протиправними діями, зокрема, з блокуванням СІЗО, приміщень кількох районних судів міста Києва, щоб завадити обранню міри запобіжного заходу підозрюваному Денису Бугаю.

Прокурори також поскаржились, що слідству перешкоджають окремі посадові особи, зокрема, уповноважена ВР з прав людини Валерія Лутковська.

23 березня Валерія Лутковська звернулася до генерального прокурора Олега Махніцького та вказала на низку порушень під час затримки адвоката Дениса Бугая.

Серед іншого вона вказала, що після затримання пана Бугая про це не було повідомлено раду адвокатів Києва, як того вимагає закон. Також протокол затримання було складено за 17 годин після самого факту затримання.