Обама назвав Росію регіональною потугою

Обама Копирайт изображения AFP
Image caption Обама все ще розраховує зупинити Росію дипломатією

Президент США заявив на підсумковій прес-конференції Саміту з ядерної безпеки, що Вашингтон ніколи не змириться з анексією Криму.

Барак Обама назвав Росію регіональною потугою, яка вторглася до України не через силу, а внаслідок слабкості.

Виступаючи на спільній прес-конференції в Гаазі з прем'єр-міністром Нідерландів, президент Обама знову заявив, що подальші дії Росії проти України не залишаться без наслідків.

За словами президента, на зустрічі "Великої сімки" в понеділок лідери провідних країн світу створили основу для прийняття подальших заходів протидії Росії, які будуть введені в дію у разі ескалації конфлікту.

Президент США пообіцяв надати Україні фінансову і економічну допомогу і заявив, що найважливіше зараз для Києва - проведення чесних і демократичних виборів.

Барак Обама зазначив, що лідери провідних держав світу готові запровадити санкції проти секторів російської економіки, незважаючи на те, що наслідки таких дій будуть відчутні для всіх сторін.

Копирайт изображения AP
Image caption Лідери країн G7 провели переговори в Гаазі

"Росія - регіональна потуга, яка загрожує частині своїх найближчих сусідів. Не через силу, але внаслідок слабкості, - сказав Барак Обама. - Україна - держава, на яку Росія мала величезний вплив упродовж десятиліть від часу розпаду Радянського Союзу. Ми також маємо великий вплив на наших сусідів, однак ми здебільшого не вторгаємося на їхні території, щоб підтримувати з ними відносини тісної співпраці".

Американський президент ухилився від відповіді, чи готові будуть США і їхні союзники в НАТО вдатися до військових дій, якщо під тиском з боку Росії постануть країни Балтики.

Він однак заявив, що все ще розраховує на врегулювання кризи довкола Криму дипломатичними засобами.

Барак Обама категорично відкинув припущення, що США змиряться з анексією Криму як із доконаним фактом, і заявив, що анексія півострова суперечить міжнародному праву.

Новий в.о. міністра оборони

Тим часом у вівторок депутати української Верховної Ради звільнили Ігоря Тенюха з посади в.о. міністра оборони і призначили на його місце Михайла Коваля. Паралельно генштаби України та Росії домовляються про виведення українських військ з Криму.

За призначення Михайла Коваля на посаду в.о. глави міноборони проголосував 251 депутат. Постанову про звільнення Ігоря Тенюха підтримали 228 депутатів.

Михайло Коваль має звання генерала-полковника, досі він обіймав посаду першого заступника голови Державної прикордонної служби.

Відставку Ігоря Тенюха депутати прийняли з другої спроби. Перед цим депутати заслухали звіт в.о. міністра про виведення військ з Криму. За його словами, відповідні переговори ведуться між генштабами України та Росії.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів