Кримський музей спростував заяви про вивезення картин

картини, новини, Крим Копирайт изображения UNIAN
Image caption В галереї в Феодосії - більше 400 робіт Івана Айвазовського

У Верховній Раді заявили про вивезення полотен Івана Айвазовського з музеїв Криму. В галереї Айвазовського кажуть, що всі твори мистецтва на місці.

Виступаючи у середу на засідання Верховної Ради, депутат від фракції "Батьківщина" Володимир Ар’єв заявив, що з кримських музеїв у невідомому напрямку вивозять твори мистецтва.

Зокрема, за словами пана Ар’єв йдеться про полотна Івана Айвазовського.

"За моєю інформацією, зараз вивозяться картини Айвазовського, які зберігалися в кримських музеях, а також інші цінності. Вони вивозяться зараз в Ермітаж і інші російські музеї", - заявив пан Ар'єв у Раді.

В картинній галереї імені Айвазовського, де знаходиться найбільша в світі колекція полотен Айвазовського - 417 робіт, заявили, що всі твори мистецтва знаходяться на місці.

Звернутися в ЮНЕСКО

Депутат Володимир Ар'єв в коментарі ВВС повідомив, що інформація про підготовку до викрадення картин він отримав від музейників з Криму.

За його словами, музейникам наказали готувати реєстри картин та пакувати їх для відправлення.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption В галереї Айвазовського стверджують, що всі картини доступні для відвідувачів

"Музейники бояться говорити публічно. Дуже бояться. Вони кажуть, що ми навіть не уявляємо, що там коїться", - розповів депутат.

Володимир Ар'єв закликав Верховну Раду прийняти всі необхідні закони для захисту і в майбутньому повернення культурних цінностей України.

"Зокрема, зараз я закликаю звернутися в ЮНЕСКО для того, щоб зберегти Херсонес, який сьогодні піддається атаці загарбників", - заявив депутат.

"Всі полотна на місці"

У той же час директор Національної картинної галереї імені Айвазовського Тетяна Гайдук заявила в коментарі ВВС Україна, що всі картини Айвазовського на місці і з галереї в Феодосії їх нікуди не вивозять.

"Ніщо нікуди не вивозять. В музейному законодавстві і України, і Росії навіть не існує будь-якої можливості для переміщення картин із колекції одного музею в колекцію іншого", - розповіла пані Гайдук.

За її словами, картинна галерея імені Айвазовського працює за своїм звичайним графіком? і всі полотна Айвазовського зараз можна побачити у музеї.

"У нас триває капремонт, але галерея відкрита. Полотна Айвазовського такого розміру переміщати складно - їх зникнення відразу ж впало б в очі, бо в музеї на їхньому місці була б просто пуста стіна", - заявила Тетяна Гайдук .

Крім того, як зазначила директор галереї, жодних планів стосовно проведення спільних виставок з іншими музеями немає.