США та ЄС розглядають подальші санкції щодо Росії

Обама Копирайт изображения Reuters

США та ЄС обговорюють "глибші санкції" щодо Росії у випадку, якщо триватиме "подальше вторгнення в Україну".

Президент Сполучених Штатів Барак Обама сказав, що "енергетика, очевидно, є центральною серед наших зусиль", водночас визнаючи, що це "матиме певний вплив на світову економіку".

Його виступ відбувся після переговорів з лідерами ЄС Жозе-Мануелем Баррозу і Германом Ван Ромпеєм у Брюсселі.

На прес-конференції усі троє говорили про особливі відносини між трансатлантичними партнерами.

"Світ безпечніший і справедливіший, коли Європа і Америка стоять як один", - сказав Барак Обама.

Американський лідер також схвально відгукнувся стосовно кроків проти Росії, до яких ЄС вдався разом із США. Ідеться, зокрема, про візові санкції та заморожування активів посадовців, яких визнали причетними до анексії Криму.

Він наголосив, що до таких дій довелося вдатися після того, як російські війська увійшли до Криму, і тепер слід розглянути "потенціал для додаткових, глибших санкцій" щодо Москви, якщо та спробує повторити свої дії в інших частинах України.

"Ми визнаємо, що для того, аби Росія відчула вплив цих санкцій, відбудеться певний вплив на світову економіку, а також на всі країни, представлені тут сьогодні", - сказав пан Обама.

Визнаючи, що деякі країни ЄС більше за інших залежать від Росії у питанні енергетики, він сказав: "всі ці події вказали на потребу Європі розглянути, як вона може продовжувати диверсифікувати свої джерела енергії".

Президент США також сказав, що НАТО має зберігати "регулярну присутність" у тих країнах Східної Європи, які зараз почуваються вразливими до можливої російської інтервенції. Окрім того, він висловив стурбованість у зв'язку зі скороченням оборонних бюджетів деяких країн.

Пан Ван Ромпей назвав дії Росії у Криму "ганьбою у ХХІ столітті", і сказав, що "ми не визнаємо їх".

Візит Барака Обами до Брюсселя відбувається за посилених заходів безпеки. На вулицях міста працюють близько 800 додаткових поліцейських.