Юлія Тимошенко заявляє, що йде в президенти

Юлія Тимошенко

Колишня глава уряду Юлія Тимошенко офіційно заявила про намір балотуватися на пост президента України.

Формально це рішення затвердить запланований на суботу з’їзд партії "Батьківщина". Тоді ж буде презентовано розширену виборчу програму пані Тимошенко.

Наразі вона обіцяє "захистити Україну від агресії Росії та повернути Україні Крим", називаючи Володимира Путіна "ворогом України №1".

Пані Тимошенко заявила, що у разі її перемоги на виборах прем’єр-міністром України залишиться чинний глава уряду Арсеній Яценюк.

"Перші чесні вибори"

Про наміри брати участь у виборах пані Тимошенко заявила на прес-конференції, скликаній за два дні до з’їзду партії "Батьківщина", на якому вона "проситиме" зібрання про формальне висунення в президенти.

Вона запропонувала усім кандидатам у президенти провести "кампанію нової якості", відмовившись від "безтолкової" зовнішньої реклами, натомість сконцентрувавшись на дебатах між собою.

Нинішні президентські вибори пані Тимошенко називає "першими чесними виборами" в Україні, у ході яких будуть практично виключеними фальсифікації та застосування адмінресурсу.

"(На цих виборах) не буде змагатися проросійська частина України з прозахідною, і не стоїть питання "або-або". Мені здається, що це такі вибори, коли однозначно виграє хтось із демократичних, проєвропейських лідерів політичного поля", – сказала вона.

"Ворог номер один"

Юлія Тимошенко заявила, що має план, який дозволить зупинити російську агресію в Україні, проте, за її словами, "щоб втілювати мої плани в життя, розробляти ті доктрини, які зупинять агресора, потрібно бути присутньою у владі".

У той же час пані Тимошенко у нинішній ситуації вважає безперспективним налагодження відносин шляхом двосторонніх переговорів.

На її думку, нинішня криза може бути врегульована "виключно переговорами лідерів найпотужніших держав світу з Путіним", якого пані Тимошенко називає "автором війни" та "ворогом України №1".

При цьому вона заперечує інформацію про свої неформальні переговори з Володимиром Путіним з українського питання.

Пані Тимошенко сподівається, що санкції західних країн проти Росії "щотижня посилюватимуться".

Вона звинуватила російську Федеральну службу безпеки у розміщенні в інтернеті змонтованого запису її телефонної розмови з депутатом від Партії регіонів Нестором Шуфричем, у якій вона жорстко висловлюється на адресу Росії, її лідера та росіян в Україні.

"Я набагато м’якша, ніж мене представила ФСБ", – заявила пані Тимошенко.

Виграш-програш

Юлія Тимошенко заперечила закиди у впливі на органи державної влади, відзначивши, що найближчим часом вона презентує низку законодавчих ініціатив, які дозволять проводити необхідні Україні зміни.

У випадку перемоги пані Тимошенко вважає за доцільне подальше перебування чинного прем’єра Арсенія Яценюка на чолі українського уряду.

"Коли країна потребує не те, що непопулярних, а просто жорстких, жорстоких кроків для того, щоб вижити фінансово й економічно, я думаю, у нього (Яценюка - Ред.) є мужність такі кроки робити", – заявила вона, заперечивши, що чинна редакція Конституція залишає президентові замало повноважень.

У той же час Юлія Тимошенко висловила готовність визнати свою поразку на президентських виборах.

"Я переконана, якщо (вибори) виграє Петро Порошенко, я – як людина, яка хоче Україні добра, – буду зберігати єдність демократичних сил і буду підтримувати всі справжні реформи і перетворення в нашій країні", – сказала пані Тимошенко.

Вона уникла відповіді на питання про своє політичне майбутнє у разі програшу на виборах.

"Я – голова партії "Батьківщина", і разом з партією "Батьківщина" я буду проводити всі необхідні зміни в країні. На якій посаді – покаже час", – заявила пані Тимошенко.