НАТО очолить екс-прем'єр Норвегії

Столтенберг Копирайт изображения Reuters

Новим генеральним секретарем НАТО стане колишній прем'єр-міністр Норвегії Єнс Столтенберг.

Про це представники країн-членів Альянсу домовилися у п'ятницю. Як наголошують, це призначення сталося у критичний для Альянсу момент, коли НАТО долає кризу, викликану анексією Криму з боку Росії.

Пан Столтенберг почне виконувати обов'язки генсека НАТО з першого жовтня, змінивши на цій посаді Андерса Фог Расмуссена.

На своїй сторінці у Twitter нинішній генсек НАТО привітав норвезького політика з призначенням та написав, що Єнс Столтенберг є "правильною людиною, щоби посилити потугу та успіх НАТО".

Він також наголосив, що криза в Україні засвідчила потребу в тому, щоби Альянсом і далі керував сильний та рішучий лідер.

Пан Расмуссен піде з посади генсека після саміту НАТО у Вельсі.

"Якщо завданням НАТО зараз є розрядка кризи між Росією та Україною, то Столтенберг буде видатним (генсеком - Ред.). Він прагне компромісу. Якщо буде ескалація, він буде непоганим, але є і інші, які могли б впоратися краще", - каже Франк Аареброт, професор порівняльної політології в Університеті Бергена.

"Коли ви з ним говорите, то почуваєтесь найважливішою людиною у світі", - розповідає пан Аареброт, особисто знайомий з Єнсом Столтенбергом.

Глава уряду Норвегії Ерна Солберг, яка замінила Єнса Столтенберга минулого року, наголосила, що НАТО отримує "сильного та об'єднавчого генерального секретаря".

"Столтенберг сьогодні отримав велике та відповідальне завдання", - сказано в заяві норвезької прем'єрки.

Єнс Столтенберг двічі обіймав посаду голови норвезького уряду. Він став упізнаваним на міжнародній арені після його гідної відповіді на подвійний теракт у липні 2011 року, скоєний Андерсом Брейвіком.

Але у вересні 2013 року коаліційний уряд пана Столтенберга потіснило об'єднання консерваторів та популістів на тлі того, як норвезьке суспільство поправішало.

Новини на цю ж тему