Лист Януковича: заклики до референдуму та обвинувачення Заходу

Янукович, новини, Копирайт изображения AFP
Image caption Віктор Янукович попросив виключити його з Партії регіонів

Усунутий президент Віктор Янукович у зверненні до українського народу закликав проводити референдум про статус кожного регіону у складі України.

Звернення пана Януковича оприлюднила в п’ятницю державна російська агенція ІТАР-ТАС.

На думку Віктора Януковича, тільки всеукраїнський референдум, а не екстрені дострокові вибори президента можуть стабілізувати ситуацію і зберегти цілісність України .

Усунутий президент вкотре назвав ситуацію в країні державним переворотом і звинуватив Захід в організації Майдану. Також у зверненні до Партії регіонів пан Янукович попросив зняти з нього повноваження почесного голови партії та виключити його з неї. Раніше депутат від ПР Володимир Рибак припускав, що пана Януковича можуть виключити з ПР на з'їзді в суботу.

Вимога референдуму

"Як президент, який з вами думками і душею, закликаю кожного розсудливого громадянина України: не дайте самозванців вас використовувати! Вимагайте проведення референдуму про визначення статусу кожного регіону у складі України", - йдеться у зверненні.

За його словами, внесені до законодавства "антиконституційні зміни", в тому числі про вибори президента України, "виключають можливість чесних виборів, коли б вони не відбулися".

"Нинішня так звана влада прийняла пакет законів, що прямо порушують конституцію України. Ці закони були прийняті під тиском Майдану. Над багатьма народними депутатами та їхніми сім'ями відбувалися акти насильства, не кажучи вже про постійні погрози" , - йдеться у зверненні.

"Державний переворот"

Віктор Янукович вважає "все, що відбувалося і відбувається в останні місяці в Україні", збройним державним переворотом, який був здійснений опозицією за повної підтримки деяких західних держав.

"Абсолютно логічно, що протест, який розгорається на південному сході України, - це природна реакція густонаселеного промислового краю на збройний державний переворот", - заявив він.

Віктор Янукович заявив, що повалення законної влади в Україні планувалося на Заході.

"Ми з вами знаємо, що майбутнє України вже давно вирішується далеко за її межами і далеко не демократичними способами, - йдеться у його зверненні. - Повалення законної влади планувалося на Заході".

"Лідери Майдану прийшли до влади на плечах нацистських штурмовиків", - заявив пан Янукович.

"Тисячі молодчиків зі стволами, які відчули смак слави і крові, почали роз'їжджати по всіх регіонах України, намагаючись встановлювати "новий порядок", займаючись грабунками, вбивствами, мародерством, рекетом", - розповів про своє бачення ситуації пан Янукович.

За його словами, "неадекватне управління державними процесами тієї ж миті викликало реакцію народу - Україна втратила Крим".

Віктор Янукович заявив, що буде домагатися виконання угоди від 21 лютого. Він розкритикував ЗМІ України, які, на його думку, не відображають реальну ситуацію. "Українські ЗМІ їдять з рук грантодавців зарубіжних країн", - сказав Янукович.

Кошмари Януковича

У своєму звернення пан Янукович намагався вкотре пояснити, чому не підписав угоду про асоціацію з ЄС.

"Підписати в такому варіанті цю угоду я не міг - вона не відповідала національним інтересам України. Ця угода несла країні величезну кількість непоправних ризиків", - цитує ІТАР-ТАС Віктора Януковича.

"Але все, що було далі, не могло наснитися навіть у самому кошмарному сні. Я не засуджую брудних заяв на мою адресу від тих, хто побоювався за своє життя і безпеку своїх близьких, решті нехай Господь буде суддею", - йдеться у повідомленні пана Януковича.

Раніше Віктор Янукович двічі виступав у Ростові-на-Дону. Перший раз пан Янукович відповідав на запитання журналістів, вдруге - лише зачитав заяву.

Віктор Янукович втік до Росії наприкінці лютого.