Курултай обговорює створення кримськотатарської автономії

Рефат Чубаров Копирайт изображения AFP
Image caption Слова Рефата Чубарова (П) делегати зустріли гучними оплесками

У Бахчисараї почалася позачергова сесія Курултаю кримськотатарського народу, на якій обговорюють створення на півострові кримськотатарської національної територіальної автономії.

Голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров сказав учасникам засідання, що йдеться про "реалізацію права кримськотатарського народу на самовизначення".

Це "історично і доцільно з точки зору права", додав він, повідомляє кримський кореспондент ВВС Україна.

Курултай має намір обговорити політичні і правові процедури створення такої автономії, а потім проголосувати відповідну постанову.

Повідомлення про це делегати з'їзду зустріли гучними оплесками.

У сесії, на якій розглядають політичну ситуацію на півострові, беруть участь весь склад Меджлісу, муфтій Криму Еміралі Аблаєв, президент Республіки Татарстан Рустан Мінніханов, голова Ради муфтіїв Росії Равіль Гайнутдин.

Президент Татарстану заявив, що готовий виступити посередником у діалозі між керівництвом Меджлісу та президентом РФ Володимиром Путіним.

Перед початком засідання перший віце-спікер кримського парламенту Григорій Іоффе підтвердив ВВС Україна, що нова Конституція Криму, ймовірно, не міститиме норми про квоти для кримських татар.

Раніше влада півострова обіцяла 20% квот кримським татарам на представництво в органах влади.

За словами пана Іоффе, російське законодавство не передбачає такої норми, тож її не може бути і в Основному законі.

Всі інші гарантії кримським татарам влада забезпечить, сказав він.

Новини на цю ж тему