Партія Ердогана перемагає на місцевих виборах

Ердоган
Image caption Ердоган виступає перед прихильниками в Анкарі

У Туреччині урядова Партія справедливості і розвитку (АКП) досягла величезних успіхів на місцевих виборах у неділю.

За результатами підрахунку понад 60% бюлетенів, партія на чолі з прем'єр-міністром Реджепом Таїпом Ердоганом набирає близько 47% голосів, тоді як результат опозиції не перевищує 27%.

Сам пан Ердоган у цих виборах не брав участі, але він активно агітував за кандидатів від АКП, і голосування 30 березня розглядалося як референдум про довіру до політика, що перебуває на верхівці турецького владного олімпу вже 10 років.

Це перші вибори в Туреччині після початку масових протестів проти авторитаризму влади у червні та корупційного скандалу в грудні минулого року. Активність виборців була високою.

Прем'єр уже привітав однопартійців з перемогою і пообіцяв, що його політичні суперники "дорого заплатять".

Муніципальні вибори також стали іспитом перед президентськими, які повинні відбутися в серпні, і виборами до парламенту, призначеними на наступний рік.

За повідомленнями, на півдні і сході Туреччини в результаті сутичок між прихильниками партій-суперників загинули восьмеро людей.

Звертаючись до натовпу прихильників з балкона партійного штабу в Анкарі, пан Ердоган подякував їм за підтримку.

"Ви відстояли ідеали Туреччини... політику, вашу партію і вашого прем'єр-міністра", - сказав він.

Прем'єр-міністр заявив, що дістанеться до "лігва" ворогів, які звинуватили його в корупції і злили в пресу державні секрети.

"Вони за це заплатять", - пообіцяв пан Ердоган.

"Дезінформація" в мережі

Копирайт изображения AFP
Image caption АКП святкує перемогу

Перед днем голосування в неділю турецький уряд заблокував доступ до соціальних мереж Twitter і YouTube, які раніше поширили низку викривальних матеріалів.

Копирайт изображения AFP
Image caption Так виглядав мітинг опозиції у Стамбулі

Пан Ердоган звинуватив соціальні мережі в поширенні дезінформації.

Напередодні виборів, у суботу, проурядові і опозиційні партії влаштували мітинги в Стамбулі.

Опозиційна Республіканська народна партія бореться за пост мера Стамбула з союзником Ердогана Кадиром Топбашем.

Image caption Перед голосуванням Twitter у Туреччині блокували

За повідомленням кореспондента ВВС у Стамбулі Джеймса Рейнольдса, в суботу опозиційний кандидат Мустафа Саригюль їздив містом на відкритому автобусі, кидаючи в натовп червоні футболки з символікою партії, однак попередні результати виборів у місті дають перевагу кандидатові АКП.

Реджеп Таїп Ердоган з 1994 по 1998 рік був мером Стамбула, і вибори в цьому місті вважають неофіційними референдумом про довіру до його адміністрації.

У столиці Анкарі розрив між опозиційними і владними кандидатами набагато менший.

Право голосу на місцевих виборах у Туреччині мають понад 50 млн людей.

Іноземна змова

Від часу корупційного скандалу в грудні, коли кілька його союзників були заарештовані, прем'єр-міністр звільнив з посад сотні суддів і начальників сил поліції.

У лютому цього року прем'єр-міністра звинувачували у привласненні великих сум грошей. Звинувачення було засновано на записах телефонної розмови Ердогана з сином, розміщених у YouTube.

Пан Ердоган назвав запис сфабрикованим. Цей скандал показав конфлікт між прем'єр-міністром і його колишнім союзником, ісламським громадським діячем Фетхуллахом Гюленом.

Сьогодні той живе в США в добровільному вигнанні, але має великий вплив у країні, у нього багато прихильників в органах судової влади і поліції Туреччини.

Новини на цю ж тему