У Литві відключили НТВ: на черзі - "Россия" і "Первый"

новини, ВВС, суд, телеканали
Image caption Литовський суд припинив трансляцію телеканалу "НТВ- Мир"

Суд у Литві на три місяці зупинив ретрансляцію телеканалу "НТВ Мир", який є міжнародною версією російського каналу "НТВ".

Найближчим часом вирішуватиметься доля міжнародної версії телеканалу "Россия".

"У телепередачі "Вести недели" простежуються елементи військової пропаганди" , - заявила Бі-бі-сі інспектор з журналістської етики Зіта Замжіцкене. 135-я стаття конституції Литви забороняє військову пропаганду.

У понеділок литовська служба етики журналістів ухвалила рішення про те, що інформаційні програми телеканалів "Первый" ("Время") и "Россия" ("Вести недели"), а також документальний фільм "Приговоренные. Капкан для группы "Альфа" телеканалу "НТВ" поширюють заборонену законом про ЗМІ інформацію.

За словами інспектора з журналістської етики, висновки експертів на 13 сторінках були підготовлені на прохання литовської комісії радіо- і телемовлення.

Комісія повинна вирішити, які заходи застосувати щодо представників російських телеканалів, які, за словами пані Замжіцкене, в своїх інформаційних програмах "поширюють пропаганду, розпалюють міжнаціональну ворожнечу і закликають до війни".

"Йдеться переважно про репортажі, в яких висвітлюються події в Україні", - уточнила Зіта Замжіцкене.

Литовський суд вже припинив на прохання комісії радіо і телемовлення трансляцію телеканалу "НТВ-Мир", який показав документальний фільм "Приговоренные. Капкан для группы "Альфа", в якому також, як і в передачі "Первого" "Человек и закон", була представлена спірна версія подій 13 січня 1991 року у Вільнюсі.

Брехня про бійців Майдану?

Після виходу в ефір передачі "Человек и закон" торік в Литві на три місяці була припинена ретрансляція балтійської версії "Первого" . Зараз канал уже повернули до сітки кабельних операторів.

Однак нещодавно програма "Время" показала репортаж про те, що нібито поблизу литовської столиці готують бійців для "Євромайдану" . За словами Зіти Замжіцкене, експерти назвали його таким, що "не відповідає дійсності".

"Ми звернулися до авторів семінару, які в репортажі були описані як організатори бойових навчань для "Євромайдану". Нам відповіли, що це був семінар з питань виборів, який не мав нічого спільного з військовими діями", - наголосила пані Замжіцкене.

"Інформаційною війною Кремля" стурбовані і в президентському палаці. Радник президента Литви Дайва Ульбінайте заявила про необхідність "зміцнювати національне теле- і радіомовлення".

За словами Дайви Ульбінайте, постійна пропаганда і дезінформація російських телеканалів становить загрозу для демократії та національної безпеки країни, а також вводить в оману російськомовне населення, яке часто віддає перевагу російським телеканалам, які мовлять через операторів кабельних і супутникових мереж Литви.

На тому тижні Київський окружний адміністративний суд прийняв рішення, за яким в Україні слід призупинити трансляцію чотирьох російських телеканалів на час розгляду позову Національної ради з питань телебачення й радіомовлення.

Нацрада з телебачення й радіомовлення раніше подала позов з проханням тимчасово заборонити ретрансляцію таких російських каналів: "Первый канал. Всемирная сеть", "РТР-Планета", "Россия-24" та "НТВ-Мир".