Влада розкаже про розслідування масових розстрілів на Майдані

новини, Беркут,
Image caption Вночі тривали допити ще шістьох співробітників "Беркуту", кажуть у ГПУ

Від Генпрокуратури та СБУ чекають відповіді на питання, хто і як виконував наказ розстрілювати людей під час акцій протесту.

Правоохоронці затримали трьох співробітників спецпідрозділу "Беркут" за підозрою в розстрілі людей на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого, повідомляють у Генеральній прокуратурі.

Опівдні в четвер керівники трьох силових відомств – СБУ, ГПУ і МВС - під час прес-конференції звітуватимуть про попередні результати розслідування загибелі людей у Києві 18-20 лютого 2014 року.

У Генпрокуратурі кажуть, що наказ про розстріл людей під час акцій ішов від президента Віктора Януковича.

"Верхньою ланкою, яка надавала наказ на вбивство громадян, був Президент, потім Адміністрація Президента, далі МВС, СБУ і так донизу, до самих виконавців. Це здобуто в ході розслідування", - цитує прес-служба ГПУ виконувача обов’язків генерального прокурора Олега Махніцького.

"Чорна рота"

Затримані є співробітниками київської спецроти "Беркута", так званої "Чорної роти", кажуть у ГПУ.

За даними Генпрокуратури, снайпери, які стріляли в людей з готелю "Україна", є представниками саме цієї київської роти "Беркута".

2 квітня правоохоронці проводили спецоперацію, масштабні слідчо-оперативні дії. Було відкрито кримінальне провадження, кажуть силовики.

Внаслідок цих дій затримано співробітників "Беркута", які безпосередньо обвинувачуються в убивствах. Зараз встановлено низку інших осіб, які підозрюються в причетності до подій 20 лютого.

Зокрема відпрацьовуються дев'ять осіб, трьох з яких уже затримано, а з шістьома проводяться слідчі дії, повідомляють у ГПУ.

За інформацією Генпрокуратури, це київська спецрота, наказ якій давав її ж керівник. Його також затримано.

Image caption Від рук снайперів у Києві загинули десятки людей

Згідно з даними Генпрокуратури, спецроті видавали автомати Калашникова, снайперські гвинтівки та іншу зброю.

Покарання для виконавців

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, заступник генпрокурора Олексій Баганець пояснив: "Беркут" вогнепальної зброї не отримував, в тому числі київський. Отримувала (вогнепальну зброю – Ред.) тільки спеціальна рота. Їх завданням начебто було відстрілюватися від наступаючих мітингувальників і дати можливість основним силам "Беркута", які були беззбройні, мали тільки спецзасоби, відступити по вулиці Інститутській в район Банкової".

Затриманим інкримінується стаття, відповідно до якої їм загрожує довічне ув'язнення.

У прес-службі Генеральної прокуратури кажуть, що вночі тривали допити ще шістьох співробітників цього підрозділу, яким також вручать повідомлення про підозру.

У четвер вранці мали допитати ще чотирьох "беркутівців", які можуть бути причетні до вбивств людей на Майдані.

За інформацією Генпрокуратури, вказівки давалися так: "Президент - Адміністрація Президента - МВС - СБУ" і далі до виконавців.

Раніше Генпрокуратура заявляла про встановлення персон майже всіх снайперів, що 20 лютого розстрілювали активістів Євромайдану в Києві.