Обама підписав законопроект про допомогу Україні

Обама Копирайт изображения Getty

Президент США Барак Обама підписав законопроект про надання допомоги Україні та запровадження санкцій проти Росії.

Про це сказано у повідомленні на сайті Білого дому.

Раніше цей законопроект, що передбачає надання Україні гарантій по кредитах у розмірі 1 млрд доларів, схвалили обидві палати американського конгресу.

Пропозицію виділити Україні кредит у розмірі 1 млрд доларів підтримали 378 членів палати представників, 34 проголосували проти.

Що отримає Україна?

Крім 1 млрд доларів, США планують виділити 50 млн доларів на різні потреби: "такі, як вдосконалення демократичного управління, прозорості, підзвітності, забезпечення верховенства закону, боротьби з корупцією, а також на проведення вільних і справедливих виборів і зміцнення демократичних інститутів і організацій громадянського суспільства в Україні".

Ще 100 млн доларів в контексті надання допомоги Україні виділяють президентові США на "розширення співробітництва в галузі безпеки з Євросоюзом і країнами центральної та східної Європи".

Конгрес також розширює повноваження президента США, дозволяючи йому надавати захист і допомогу щодо забезпечення безпеки, як України, так і іншим країнам у регіоні.

Окремо конгресмени проголосували за виділення додаткових грошей на посилення мовлення Радіо "Свобода" і "Голосу Америки" в Україні і в Криму.

За словами голови комітету з іноземних справ Еда Ройса, Росія своєю інформаційною пропагандою сіє страх в Україні. І американські радіостанції повинні протистояти російській пропаганді.

Що втратить Росія?

Документ про надання допомоги Україні також передбачає запровадження санкцій проти російських громадян, які, на думку американських сенаторів, "пов'язані з порушенням прав людини в Україні або діями, що підривають суверенітет і територіальну цілісність України".

Санкції також передбачають заборону на в'їзд до США і заморожування на їхній території активів росіян і українців, винних, на думку американської влади, в ескалації конфлікту або порушенні прав людини в Україні, які вчинили дії по підриву суверенітету цієї країни, були залучені до масштабної корупції або відповідають за неї.

Влада США попередила, що подальші зазіхання Росії на територію України спричинять інші, більш розширені санкції, спрямовані на російську економіку, включно з енергетичним сектором.

Тим часом прем'єр-міністр України заявив, що країна перебуває на межі економічного і фінансового банкрутства. За підрахунками міністерства фінансів України, країні потрібно 35 млрд доларів у найближчі два роки, щоб уникнути дефолту.

Минулого тижня МВФ пообіцяв виділити Україні до 18 млрд доларів, які підуть на структурні реформи, такі як збільшення податків, заморожування мінімальної зарплати і збільшення споживчих цін на енергоресурси.

Євросоюз і Японія, в свою чергу, також пообіцяли виділити Україні фінансову допомогу. У підсумку в найближчі два роки Україна може розраховувати на 27 млрд доларів допомоги від США, Євросоюзу, Японії та МВФ.