Анатолій Гриценко - кандидат в президенти

Анатолій Гриценко Копирайт изображения Getty

Колишній міністр оборони Анатолій Гриценко балотується в президенти від партії "Громадянська позиція".

Відомий політик на виборах 2012 року був обраний до парламенту за списком партії "Батьківщина", проте під час подій Євромайдану вийшов з фракції через непорозуміння з керівниками щодо оцінки протестів.

Його син Олексій був співорганізатором Автомайдану та провів кілька днів у полоні кримських сепаратистів.

На президентських виборах 2010 року пан Гриценко отримав 1,2% голосів.

За президентства Віктора Ющенка в лютому 2005 році був призначений на посаду міністра оборони, на якій перебував до грудня 2007 року в урядах Юлії Тимошенко, Юрія Єханурова та Віктора Януковича.

На виборах 2007 року вперше став депутатом парламенту за списком блоку НУНС та очолив комітет з питань національної безпеки та оборони.

На виборах 2004 року керував інформаційно-аналітичним забезпеченням виборчої кампанії Віктора Ющенка, до цього керував аналітичним центром імені Разумкова.

Анатолій Гриценко народився в 1957 році на Черкащині. Закінчив Київське суворівське училище, а потім Київське вище військове авіаційне інженерне училище. В 90-х роках навчався в інституті іноземних мов міністерства оборони США та університеті військово-повітряних сил США.

Одружений з головним редактором тижневика "Дзеркало Тижня" Юлією Мостовою, має чотирьох дітей, двох з них від попередньої дружини.

Персональний сайт Анатолія Гриценка.

Новини на цю ж тему