В Донецьку захопили ще й будівлю СБУ

В Донецьку захопили ще й будівлю СБУ

У ніч проти понеділка проросійські активісти захопили будівлю Управління СБУ в Донецькій області.

Учасники акції забарикадували вхід старими покришками і колючим дротом. Вранці біля входу перебували близько двадцяти осіб.

За інформацією прокуратури області, група агресивно налаштованих молодиків, яка увірвалася до будівлі управління, не висувала чітких вимог.

"Органами міліції вживаються заходи для звільнення будівлі", - повідомили в прес-службі прокуратури.

В соціальних мережах проросійські протестувальники розповсюджують інформацію, нібито "активісти "Народного ополчення Донбасу зміцнюють периметр будівлі, організують вогневі точки і готуються до штурмових дій у відповідь із боку київської хунти".

У неділю в Донецькій, Луганській та Харківській областях відбулися сепаратистські мітинги, під час яких були захоплені будівлі облдержадміністрацій та місцеві управління СБУ.

За фактами захоплень будівель обласної держадміністрації та СБУ порушені кримінальні справи.

Позачергова сесія

Захопники будівлі Донецької обласної державної адміністрації висунули головну вимогу – скликання позачергової сесії обласної ради та прийняття рішення про проведення референдуму, який визначить статус області. Про це лідери протесту заявили в інтерв’ю російським журналістам. Українських журналістів із будівлі вигнали.

"Люди вимагають від депутатів зібратися. ... Налаштовані стояти до кінця і не підуть, доки не буде затверджено регіональний референдум", - заявив BBC Україна один із лідерів руху "Східний фронт" Микола Солнцев.

Ця організація входить до складу так званої Донецької обласної координаційної ради, яка взяла на себе керівництво акцією. Лідери протесту пообіцяли: якщо депутати не зберуться на сесію самі, опівдні в понеділок представники всіх міст області самі приймуть потрібні рішення про референдум.

Штурм будівлі Донецької облдержадміністрації в неділю був очікуваною подією, якщо судити з великої кількості правоохоронців по периметру.

Близько 500 міліціонерів і бійців Внутрішніх військ стояли навколо адмінбудівлі, але під натиском відступили. Група активістів напала і відібрала щити та кийки у кількох бійців. Кілька годин тривали переговори з представниками міліції всередині будівлі. Зрештою силовики вийшли через утворений захопниками коридор.

Проросійські активісти весь вечір готувалися оборонятися. До будівлі підвозили продукти, воду, бочки, дрова, медикаменти. За словами очевидців, в залі засідань на другому поверсі облаштували медпункт. В руках у мітингувальників, які перебували всередині, можна було побачити обрізки труб чи арматури. Перед входом до облдержадміністрації склали барикаду із шин та мішків із піском. На площі залишалися кількасот осіб, які грілися біля багаття і слухали пісні із динаміка. Час від часу в мегафон оголошували про прибуття "підкріплення" з інших міст області.

Уранці в понеділок на площі перебували близько 200 протестувальників.

Новини на цю ж тему