Захід стурбований сепаратистськими кроками на сході України

Донецьку ОДА контролюють сепаратисти Копирайт изображения AFP
Image caption Донецьку ОДА контролюють сепаратисти

Західні країни висловили стурбованість сепаратистськими протестами в східних містах України.

У неділю в Харкові, Луганську та Донецьку пройшли акції проросійських активістів, які завершились сутичками та захоплення будівель облдержадміністрацій. У понеділок сепаратисти у Донецьку оголосили "Декларацію про суверенітет Донецької народної республіки".

Речник канцлера Німеччини Штеффен Зайберт сказав, що Берлін стурбований останніми подіями.

"Ми вкотре закликаємо всіх, хто обіймає керівні посади, допомогти стабілізувати ситуацію в регіоні та уникнути ескалації", - сказав Штеффен Зайберт.

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт у Twitter відреагував на сепаратистські дії у неділю таким чином:

"Недільний сценарій - проросійські головорізи намагаються підбурювати до заворушень на сході України. Підтримувані кремлівською пропагандистською машиною".

Заворушення триватимуть?

Американський посол в ОБСЄ закликав Росію вдатись до кроків, які б могли допомогти деескалації конфлікту, та співпрацювати з міжнародним товариством.

Тим часом представник НАТО, якого цитує агенція Reuters, каже, що організація не бачить суттєвих змін у кількості російських військових біля кордону з Україною.

Згідно із розрахунками НАТО, там перебувають близько 40 тисяч російських вояків. Кремль наголошує, що там відбуваються військові навчання, і всі вояки повернуться на постійні місця дислокації після їх завершення.

Екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі, який навчався в Україні та підтримував Помаранчеву революцію, каже, що в наступні дні заворушення триватимуть.

"Сьогодні-завтра вже слід очікувати збройних провокацій, в такий момент дуже небезпечно проявляти слабкість, оскільки сама ця слабкість може провокувати Росію на дії. Потім слід пам'ятати, що зовнішній світ серйозно підтримає Україну тільки у разі, якщо вона продемонструє сильну волю до опору агресії".

Тим часом виконувач обов'язків президента Олександр Турчинов заявляє, що щодо сепаратистів, які захопили адмінбудівлі в Луганську, Донецьку і Харкові, будуть вжиті "антитерористичних заходи".

Новини на цю ж тему