Ахметову не вдалося звільнити Донецьку ОДА

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Ріната Ахметова, навіть після втечі Віктора Януковича, називають найвпливовішою людиною в Донецьку

У ніч на вівторок тривали переговори із проросійськими активістами, які захопили будівлю Донецької облдержадміністрації.

До активістів приїхали бізнесмен Рінат Ахметов та голова обласної організації Партії Регіонів Микола Левченко. Вони вмовляли активістів звільнити приміщення і розійтися.

Розмова відбувалася біля облдержадміністрації.

"Наше завдання – сказати, ось є голос Донбасу, його потрібно почути", - сказав пан Ахметов.

Він запропонував своє посередництво в переговорах із керівниками області та держави:

"Оберіть, хто конкретно говоритиме. Давайте я прийду від вас і скажу. Давайте ми звернемося до влади і поговоримо".

Протестувальники заперечили: мовляв, не визнають легітимність київської влади та не вважають за потрібне вести перемовини з чинними керівниками: "Що вони можуть нам запропонувати?".

Бізнесмен переконував захоплювачів будівлі, що протест повинен "піти на користь Донбасу": "Як ми зробимо, щоб людям стало жити краще? Як ми зробимо, щоб з’явилися робочі місця? Як ми зробимо, щоб люди отримували більше? Тому якщо зараз вийшли і людям від цього краще житиметься – це добре. А якщо гірше – це погано".

Копирайт изображения Reuters
Image caption Бізнесмен взяв на себе роль посередника між проросійськими активістами та владою

Проросійські активісти поскаржилися на арешти однодумців та на те, що їм забороняють озброюватися. "У Києві можна, а нам – ні?", - сказав один із протестувальників.

Протестувальники зажадали від Ахметова, аби той закрив аеропорт, щоб не дати сісти літакам зі спецпризначенцями.

"У мене що, є ключі, як закрити аеропорт?" - заперечив бізнесмен.

"У мене працює 300 тисяч осіб. І потрібно на сьогоднішній день продавати продукцію. Якщо буде штурм – я піду разом із вами", - запевнив власник компанії СКМ.

Він пообіцяв, що поїде до штабу силовиків і проситиме відмовитися від штурму. Ахметов запропонував обрати представників, які разом із ним поїдуть на переговори з першим віце-прем’єр-міністром Віталієм Яремою, який у понеділок приїхав в Донецьк.

"Воювати - не вихід. Я пропоную по-іншому. Ми говоримо про те, щоб Донбас почули. Треба говорити. Якщо завтра, проллється кров - кому стане краще?" - наостанок сказав Рінат Ахметов.

Він залишив площу із кількома протестувальниками. На ранок вівторка будівля обласної держадміністрації залишалася в руках проросійських активістів.