Аваков дав проросійським активістам дві доби на роздуми

Донецьк Копирайт изображения AFP

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що ситуація в трьох східних областях вирішитися протягом 48 годин.

За словами голови МВС, проросійські активісти, які захопили державні будівлі, повинні почати діалог, або вони отримають "силову відповідь".

"Думаю, що вирішення цієї кризи буде знайдено в найближчі 48 годин...Режим антитерористичної операції по всіх трьом областям не скасований, і в будь-який момент ми можемо провести всі сплановані дії", - сказав пан Аваков журналістам у Києві, повідомляє агенція "Інтерфакс"

Керівник МВС зазначив, що спочатку рішення можна знайти в політичній площині, а потім, за необхідності, - у силовій.

"Для тих, хто прийме діалог, буде запропонований діалог. Для тих маргіналів, яким важливий конфлікт, вони отримають силову відповідь української держави", - наголосив міністр.

Заручники

Раніше в результаті спецоперації правоохоронцям вдалося звільнити Харківську облдержадміністрацію. У середу суд у Харкові має обрати запобіжний захід 64 проросійським активістам, затриманим під час операції.

Луганську будівлю СБУ та ОДА в Донецьку досі контролюють проросійські активісти.

Раніше Служба безпеки заявила, що проросійські активісти, які контролюють будівлю СБУ в Луганську, захопили заручників. У середу відомство повідомило, що звідти змогла вийти 51 людина.

Депутат Сергій Тігіпко, який каже, що відвідав будівлю, заявив, що не побачив там заручників. Глава МВС Арсен Аваков також не уточнив кількість заручників, які лишаються в будівлі СБУ в Луганську.

Міжнародні переговори

Наступного тижня має відбутися чотиристороння зустріч глав МЗС Росії, США, України та голови дипломатії ЄС щодо ситуації в Україні.

Це будуть перші такі переговори від початку кризи в Криму. Раніше Москва неодноразово заявляла, що не бажає говорити з представниками нової української влади, бо вважає її нелегітимною.

Як очікують, у зустрічі візьмуть участь Верховний представник ЄС з зовнішньої політики Кетрін Ештон, Держсекретар США Джон Керрі, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров та в.о. голови МЗС України Андрій Дещиця.

Точна дата і місце переговорів поки не відомі, але в ЄС підтвердили, що вони відбудуться у Європі.

У вівторок голова російського МЗС Сергій Лавров заявив, що Москва готова обговорити з Брюсселем і Вашингтоном ситуацію в Україні, якщо в переговорах візьмуть участь представники півдня та сходу країни.

Водночас Україна вимагає, аби Росія "припинила агресивні дії, риторику й підривну діяльність проти України" та відмовилася від "завойовницьких планів".