СБУ: із захопленої будівлі в Луганську відпустили людей

Луганськ Копирайт изображения AFP

У ніч проти середи з захопленої будівлі СБУ Луганська, де, за даними силовиків, захоплювачі утримували заручників, змогли вийти 56 людей.

Про це повідомив сайт Служби безпеки України.

Людей відпустили у два етапи: спершу вночі вийшла 51 людина, а близько 4-ї ранку - ще п'ятеро.

У відомстві також повідомили, що проросійські активісти пустили в приміщення кількох депутатів парламенту, які згодом звідти вийшли. Переговори тривають.

У вівторок ввечері СБУ заявила, що в будівлі відомства в Луганську заміновані приміщення та близько 60 людей перебувають у заручниках. Хоча активісти спростовували це і заявляли, що не мають ані вибухівки, ані заручників.

Заворушення в Луганську та кількох інших містах на сході України з новою силою розгорілися на вихідних.

Вимоги

Як розповідає кореспондент ВВС Україна, вже третю добу будівлю Служби безпеки у Луганську утримують проросійськи налаштовані люди.

У вівторок зранку на ґанку СБУ встановили звукопідсилювальну апаратуру та провели мітинг, на якому заявили про намір створити парламент так званої Луганської республіки та обрати до нього депутатів.

Активісти заявляють, що створять парламент Луганської республіки, якщо їхні вимоги не будуть виконані. Серед вимог – скасування президентських виборів, визнання російської мови державною та оголошення референдуму про федералізацію країни.

Представники обласної ради закликають протестувальників до переговорів, однак ті кажуть, що припинять протистояння, лише у разі виконання всіх їхніх вимог, інакше - чинитимуть збройний опір.

Начальник луганської обласної міліції Володимир Гуславський запропонував загарбникам припинити акцію та здати зброю. За словами головного луганського міліціонера, учасників захоплення СБУ можуть амністувати.

Перший постріл

Ще вдень навколо обласного приміщення СБУ зміцнювали барикади та обкладали їх автомобільними шинами.

За різними оцінками у будівлі СБУ перебувають від п’яти до восьми сотень озброєних людей. Автомати та патрони до них вони отримали під час захоплення будівлі, коли проникли до сховища із зброєю.

У вівторок біля СБУ пролунав перший постріл. Ніхто не постраждав. Активісти твердять, що це сталося випадково.