ЗМІ: Росія не надала США повної інформації про Царнаєвих

марафон у Бостоні Копирайт изображения AP
Image caption Через вибухи на фініші Бостонського марафону загинули троє людей

Американські ЗМІ повідомляють, що російська влада приховала важливу інформацію про братів Царнаєвих, яких звинувачують у вибухах на фініші Бостонського марафону 15 квітня 2013 року.

2011 року російська влада поінформувала ФБР про чеченця Тамерлана Царнаєва, який тоді проживав у США.

Але на подальші запити американської сторони, за даними преси, відповіді не було.

У квітні 2013 року в центрі Бостона біля від фінішної лінії щорічного марафону пролунали два вибухи, в результаті яких загинули троє людей і понад 260 були поранені.

До вибухів американська влада знала про радикальні мусульманські погляди Царнаєва, але вирішила, що він становить набагато більшу загрозу для Росії, ніж для США, пише New York Times.

Американські ЗМІ вивчили доповідь генерального інспектора, згідно з якою російська сторона повідомила ФБР, що Царнаєв "був прихильником радикального ісламізму" і "сильно змінився з 2010 року, в період своєї підготовки до поїздки зі США до російського регіону, аби приєднатися до якогось підпільного угруповання".

Внутрішнє розслідування

Однак, за доповіддю, лише після вибухів у Бостоні Росія надала ФБР додаткові відомості, в тому числі запис телефонної розмови між Царнаєвим і його матір'ю, в якій вони обговорювали ісламський джихад.

Тамерлан Царнаєв і його молодший брат Джохар іммігрували до США ще дітьми і оселилися в місті Кембрідж в штаті Массачусетс.

За кілька днів після вибухів Тамерлан був убитий в перестрілці з поліцією, а Джохар отримав вогнепальні поранення і був заарештований. Його звинувачують у тероризмі. У разі визнання провини йому може загрожувати страта.

Внутрішнє розслідування ФБР, виявило, що агенти бюро не вивчили Царнаєвих ретельніше перед вибухами через обмеження в законах, які регламентують правила спостереження за людьми.

Доповідь генерального інспектора була поширена серед членів комітету національної безпеки конгресу США у четвер, і, як очікується, деякі її положення будуть оприлюднені наступного тижня.

"Ми завжди будемо запитувати себе, що ми могли зробити, аби запобігти трагедії, - сказав конгресмен-демократ Датч Рупперсбергер. - Що ми, напевно, не зрозуміємо ніколи, чому Росія не надала нам більшої інформації для допомоги в розслідуванні ФБР".

Однак інший конгресмен-демократ Вільям Кітінг сказав: "США не слід розраховувати на Росію в питаннях національної безпеки".