Візи для росіян поки що не вводять – МЗС

Дещиця
Image caption В.о. глави МЗС каже, що візи для росіян Київ запровадить, якщо до цього першою вдасться Москва

В.о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця вважає прийнятним заходом для захисту українсько-російського кордону ретельніший паспортний та митний контроль, а також недопущення на територію України осіб, перебування яких на її території є небажаним.

Про це він заявив вінтерв’ю ВВС Україна.

Запровадження візового режиму з Росією найближчим часом реалізовано не буде, а посилення контролю на кордоні з Росією в.о. міністра назвав "більш цивілізованим" шляхом вирішення існуючих проблем, аніж введення віз.

"Якщо ми запровадимо візовий режим з Росією, то Росія введе візовий режим і стосовно українських громадян, котрих, за нашими даними, на території РФ перебуває близько трьох мільйонів", - заявив пан Дещиця.

Крім того, за його словами, запровадження візового режиму призвело б до додаткових витрат з державного бюджету на збільшення кількості консульських установ України, їхнє облаштування та інші потреби.

У той же час в.о. глави МЗС не виключив, що візовий режим з Росією може бути запроваджено у разі, якщо до такого кроку вдасться сама Росія.

Андрій Дещиця нагадав про принцип взаємності, який застосовується у відносинах між Україною та Росією вже зараз.

За його словами, після того, як Росія обмежила дозволений термін перебування громадян України на своїй території до 90 днів протягом півроку, до аналогічного заходу у відповідь вдалася Україна.

"Росія планує з 1 січня 2015 року запровадити режим поїздок між Україною та Росією на основі закордонних паспортів. Якщо ці норми буде запроваджено стосовно українських громадян, нам нічого не залишиться окрім як піти на аналогічний крок стосовно російських громадян", – заявив пан Дещиця.

При цьому в.о. глави МЗС зауважив, що відсутність візового режиму між Україною та Росією не стане перепоною для запровадження безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом, переговори про який ведуться вже кілька років.

"(Безвізовий режим з Росією не стане перешкодою – Ред.), якщо ми доведемо, що у нас є ефективний міграційний контроль на кордонах. А довести ми це можемо шляхом впровадження певної техніки, відповідних перевірок документів", – заявив він, додавши, що зараз європейська сторона не виставляє запровадження віз для громадян Росії як обов’язкову вимогу для скасування віз українцям зі свого боку.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів