Донецька влада розповіла про захоплені адмінбудівлі в області

Донецьк Копирайт изображения AFP
Image caption Представник "Донецької народної республіки" біля захопленої будівлі обладміністрації

Влада Донецької області розповіла про населені пункти, в яких адмінбудівлі з початку тижня були захоплені представниками самопроголошеної "Донецької народної республіки".

Чиновники звітують, що ситуація в області залишається складною, а штаб "Донецької народної республіки" перебуває в будівлі державної адміністрації.

В суботу, неділю та понеділок повстанці захопили адміністративні будівлі та відділки міліції в Слов’янську, Єнакієвому, Краматорську, Маріуполі й Горлівці.

Обласна влада зафіксувала низку інцидентів й в інших містах. В понеділок 14 квітня в місті Димитрове представники "Русского блока" намагались ініціювати збори громадян, але після спілкування з керівництвом міста відмовились від своїх намірів.

В Торезі пройшов несанкціонований проросійський мітинг, в якому взяли участь 300 людей. Мітингарі вимагали проведення референдуму й вивісили на флагшток прапор Росії. Захоплення будівлі не було, а виконком працює у звичайному режимі.

У Вугледарі група громадян прийшла до виконкому, щоб висловити недовіру органам влади. Проте після розмови з керівництвом міста мешканці пройшли кабінетами й не побачили підстав для захоплення.

Кілька десятків мешканців Ясинуватої прийшли до будівлі виконкому вимагати провести референдум з федералізації у складі України. Протестувальники не домовилися і вирішили зібратися пізніше.

У Мар’їнці в понеділок ввечері на будинку державної адміністрації група донецьких активістів вивісила прапор Росії та ДНР. Міська влада не протидіяла.

В селі Андріївка Слов’янського району невідомі особи підпалили будинок селищної ради, більша частина якого згоріла.

У вівторок напруга спала

Донецька влада звітує, що у вівторок вдалося зняти напругу в Маріуполі, Макіївці та Єнакієвому, де місцева влада змогла досягти певних домовленостей з мітингувальниками.

Проте у Слов’янську, який повністю контролюється повстанцями, ситуація залишається дуже складною. Там працівники виконкому й надалі не можуть виконувати свої обов’язки, хоча мер міста провела нараду у Будинку культури.

В Артемівську мер міста закликав зберігати спокій та не піддаватися на провокації.

У Горлівці залишаються захопленими будівля виконкому та міліції. Працівники муніципальних служб не можуть виконувати свої обов’язки.

В місті Дзержинськ зараз йде підготовка до позачергової сесії міської ради, а у Жданівці представники ДНР приходять на засідання ради для контролю за її роботою.

У Кіровському вночі прибрали прапор ДНР. Там зараз майоріють прапори області та України.

В Краматорську будівля виконкому зайнята протестувальниками, проте вони не заважають роботі служб. Міський голова проводить зустріч з людьми.

До Новогродівки у вівторок приїздив представник ДНР з метою вивісити прапор самопроголошеної республіки, проте місцеві жителі не дали це зробити і висловили підтримку чинній владі.

В Селідово представник ДНР ініціював збори громадян для обговорення ситуації в Україні.

Харцизька міська рада провела сесію та ухвалила рішення звернутися до обласної ради з вимогою провести референдум. 150 мешканців Амвросіївки пікетують міськраду з вимогою відставки мера.

В Олександрівському районі мешканці помітили рух танків та БТР з Харківської до Дніпропетровської області.