Океанічний риболовецький флот - під прапором України

новини, флот Копирайт изображения darg.gov.ua
Image caption Океанічний риболовецький флот залишився вірним Україні

Океанічний риболовецький флот України працює у штатному режимі, на суднах прапори РФ не піднімали, повідомили ВВС Україна у Державній агенції рибного господарства України.

На початку квітня голова громадської організації "Асоціація рибалок Криму" Сергій Яценко на прес-конференції у Києві заявив, що через приєднання Криму до Росії, яке не визнає світ, Україна може втратити всі 7 суден океанічного флоту, які приписані до портів Севастополя та Керчі.

"Залишки нашого океанічного флоту, це 7 суден, зараз перебувають на промислі в океані. Самопроголошене керівництво Криму дало установку цим суднам повертатися до Севастополя, підняти російські прапори і піти працювати за російськими міжнародними квотами. Капітани поки що не дали відповіді", - заявив він.

У Держрибагенції розповіли, що "зміна місця поточної дислокації океанічного флоту не передбачається".

"З капітанами підтримується постійний зв’язок, дані щодо вилову Держрибагенцією отримуються", - додали там.

Раніше на брифінгу заступник міністра аграрної політики й продовольства України Олександр Сень припускав, що коли судна повернуться до територіальних вод України, їх тимчасово припишуть у Одесі.

Ковдру - на себе

Голова новоствореної Агенції рибного господарства Криму Дмитро Євсєєв лише підтвердив ВВС Україна, що навколо цього питання "точаться суперечки".

"Кожна сторона, природно, тягне ковдру на себе", - заявив він. Раніше з’являлася інформація, що риболовецькі судна, приписані до Севастополя та Керчі, можуть бути внесені до Російського суднового регістра.

Держрибагенція України звернулася до міністерства інфраструктури та Держінспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті. Чиновників просять не допустити перереєстрації суден.

У Держагенції України наголосили, що відповідно до міжнародного законодавства судна не мають права змінювати свій прапор у період промислу. Їхня промислова діяльність відбувається за українськими квотами. Співпраця з іншими країнами здійснюється на основі двосторонніх та багатосторонніх угод між Україною та цими державами.

Держагенція нагадала про необхідність виконувати вимоги Конвенції про умови реєстрації суден 1986 року: "Перш, ніж внести судно у свій регістр суден, держава повинна переконатися в анулюванні попередньої реєстрації, якщо така є".

За даними громадської організації "Асоціація рибалок України", торік українські підприємства спіймали і виростили на фермах 216 тисяч тонн риби, з них на кримських рибалок припадає дві третини: 150 тисяч тонн.