Мітинг за єдність у Донецьку: без конфліктів

Донецьк

Мітинг за єдність України у Донецьку завершився без сутичок і конфліктів.

Місце проведення акції організатори змінили напередодні – через те, що проросійські активісти подали ще одну заявку на мітинг на площі Леніна.

Людей із українськими прапорами охороняли близько 1200 міліціонерів, а також волонтери.

Учасники акції скандували: "Донбас – це Україна!", "Донбас не віддамо!", "Путін, геть!" Загалом у парку Перемоги, де проходив мітинг, зібралися понад 2 тисячі людей.

"Останнім часом нас тут дуже лякають, що прийдуть "бандерівці", прийде "Правий сектор". Мене в дитинстві дражнили "бандерівцем", бо у мене мати з Івано-Франківської області. Я ображався і бився. А тепер зрозумів: пишаюся тим, що я українець, що я "бандерівець"!" - сказав зі сцени голова Незалежної профспілки гірників Донбасу Микола Волинко.

"Вірю в цілісність України і хочу показати, що Донбас – не лише за федералізацію, за Росію, за Путіна. Ми – за нашу Україну. Те, що нині захоплюють райвідділи міліції, будівлі адміністрацій – звичайно, дуже сумно. Люди не просто здаються, а відкривають двері: проходьте, забирайте. А мітингів під українськими прапорами мало. Намагаються залякати учасників, щоб люди не приходили. Кажуть, битимуть, стрілятимуть. Тим не менше батьки відпустили, і я – тут", - сказала учасниця акції студентка Тетяна Лазутіна.

На завершення акції учасники розгорнули велетенський прапор України.

Після мітингу люди трохи пройшлися вулицею із вигуками "Слава Україні!"

Автомобілі, які проїздили назустріч колоні, вітали перехожих сигналами клаксонів.

При цьому Донецька облдержадміністрація вже майже два тижні перебуває під контролем сепаратистів, які проголосили так звану "Донецьку народну республіку".

Захоплені також адмінбудівлі у багатьох інших містах Донецької області та в Луганську.

Український уряд проводить у регіоні антитерористичну операцію.