Європарламент закликав Росію припинити провокації в Україні

європарламент, новини, європа Копирайт изображения AP
Image caption Європарламент розкритикував дії Росії в Україні

Європарламент висловив серйозну стурбованість у зв'язку з кровопролиттям на півдні та сході України.

Про це йдеться в резолюції Європарламенту, яку у четвер ухвалили депутати у Страсбургу.

Депутати Європарламенту закликали Росію негайно припинити всі провокаційні дії, спрямовані на дестабілізацію ситуації в Україні: відмовитися від своєї присутності і підтримки збройних ополченців, які захопили урядові будівлі в Слов'янську, Донецьку та інших українських містах.

Євродепутати також наголосили, що Україна має право застосувати всі можливі заходи задля захисту своєї територіальної цілісності.

Також європарламентарі відзначили міжнародну ізоляцію Росії та висловили стурбованість щодо нестабільності в Придністров'ї.

Європарламент в резолюції закликав ЄС підтримати Київ у газовому конфлікті з Москвою і відзначив, що Україна має європейську перспективу.

Проект резолюції в Страсбурзі підтримали 437 євродепутатів, "проти" - 49, "утрималися" - 85.

Привід для війни?

Європарламент попередив, що наростання дестабілізації, викликане проросійськими сепаратистами на чолі з російськими силами спецпризначення, можуть використати в якості помилкового приводу для російського військового втручання.

Від Москви вимагають відвести свої війська від східного українського кордону. При цьому депутати Європарламенту просять ЄС підтримати Україну в міжнародних судових органах у разі, якщо Україна вирішить подавати позови проти Росії за порушення суверенітету й територіальної цілісності.

Також Росію закликають відвести свої збройні сили від східного кордону України. Європарламент наголосив на необхідності для Росії вступити в діалог з нинішнім законним урядом України.

Одночасно з цим Європарламент вказав, що призупинення права голосу російської делегації в ПАРЄ разом з резолюцією, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН , яка засуджує Росію за анексію Криму, є "недвозначними ознаками ізоляції РФ, які зростають".

Загроза порядку у Європі

Європарламент визнав, що затверджене Росією право використовувати всі засоби для захисту російськомовних людей в третіх країнах суперечить міжнародному праву.

На думку парламентарів, право, виголошене президентом РФ Володимиром Путіним у його промові 18 березня 2014 року, суперечить принципам міжнародної поведінки в ХХІ столітті, а також загрожує підірвати післявоєнний порядок у Європі.

Крім того, Європарламент закликав Раду Федерації "негайно скасувати свій мандат на застосування сили на українській землі".

Підтримка у газовому конфлікті

Європарламентарі у резолюції наполегливо закликали керівництво ЄС підтримати Україну в її зусиллях вирішити газовий конфлікт із Росією.

Європарламент підкреслює термінову необхідність створення спільної політики енергетичної безпеки з метою зменшення залежності ЄС від російської нафти й газу.

На думку депутатів, ЄС повинен прийняти більш жорсткі санкції проти російських фізичних осіб та компаній, особливо в енергетичному секторі.

Раніше керівництво ЄС заявляло про готовність до спільних консультацій з Росією й Україною щодо постачання й транзиту газу.

У четвер, під час спілкування з народом президент Росії Володимир визнав, що "зеленими чоловічками" в Криму були російські військові, та нагадав, що має дозвіл на введення військ в Україну.

Пан Путін пригрозив Україні переходом на передоплату постачань газу у випадку несплати за поставлений газ.