"Самооборона" в Криму зняла український прапор із Меджлісу

Копирайт изображения Leyla Muslimova
Image caption "Самооборона" Криму приїхала знімати український прапор через день після його встановлення

Цілий автобус бойовиків так званої кримської "самооборони" у понеділок приїхав до офісу Меджлісу кримськотатарського народу в Сімферополі, щоб зняти з будівлі український прапор.

Як повідомила ВВС Україна прес-секретар Меджлісу Лейла Муслімова, бійці встановили драбину і замінили прапор України на прапор Криму, коли в офісі майже нікого не було.

"Наша чергова залізла на підвіконня другого поверху, та скинула цей прапор."Самооборонівці" погрожували нам в’язницею, лаялися, казали, що наше місце в Узбекистані, а не у російському Криму, заламали мені руки, коли я спробувала завадити заміні прапору", - розповіла пані Муслімова.

За її словами, кримськотатарський прапор бійці не чіпали, а український прапор забрали із собою.

Пані Муслімова також розповіла, що за всім, що відбувалося, спостерігав міліцейський патруль, але у ситуація не втрутився.

За кілька годин після інциденту український прапор на будівлю повернули. До Меджлісу почали сходитися кримські татари, щоб захистити установу від можливого нападу.

Референдум і прапор

Прапор України зник з будинку Меджлісу після невизнаного світом референдуму про статус Криму, який пройшов 16 березня.

Керівники Меджлісу пояснили, що зробили це, аби уникнути провокацій проросійських активістів.

Прапор знову з’явився на будинку у суботу, 19 квітня, коли на півострів приїхав лідер кримських татар, депутат Верховної Ради Мустафа Джемілев.

У цей день до Меджлісу приходили працівники міліції, які цікавилися причиною встановлення прапора.

"Коли я отримав інформацію про те, що спустили український прапор, мені пояснювали, що там ходять різні неконтрольовані банди. Я сказав: це не шматок матерії – це символ. Спускаючи свій прапор, ви здаєтеся, так не можна", - сказав пан Джемілев журналістам у Сімферополі.

Прикордонники в Криму не хотіли пропускати Мустафу Джемілева на півострів, однак, зрештою, все ж дозволили в'їзд. Як вважає сам пан Джемілев, це сталося після телефонного дзвінка з Москви.

Копирайт изображения Leyla Muslimova
Image caption Жінка скидає прапор Криму, який встановили замість українського

Невизнаний Києвом голова Республіки Крим Сергій Аксьонов, коментуючи приїзд до Криму пана Джемілева, назвав його провокатором.

"Джемілев приїхав до Криму з метою створити провокаційну ситуацію. Це його особисте бажання, викликане необхідністю отримання матеріальної вигоди. Усім без винятку відомо, що він знаходиться на утриманні західних спецслужб. Виходячи з цього, ми розуміємо, що йому доручили дестабілізувати ситуацію в Криму", - заявив пан Аксьонов.

Новини на цю ж тему