Байден заявив про "принизливі погрози" Україні

Байден і Яценюк Копирайт изображения AP
Image caption Байден і Яценюк закликали Росію припинити втручання на сході України

Віце-президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати стоять пліч-о-пліч з новими лідерами України проти "принизливих погроз", маючи на увазі Росію.

Пан Байден висловлював підтримку новій українській владі на зустрічах з виконувачем обов'язків президента Олександром Турчиновим і прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком.

Тим часом у Слов'янську поховали трьох проросійських активістів, застрелених на КПП у Слов'янську на Великдень.

Обставини інциденту залишаються незрозумілими. Місцеві сепаратисти переконані, що напад скоїли бійці "Правого сектора". Представники українського уряду назвали перестрілку провокацією російського спецназу.

'Боротьба за майбутнє'

На спільній прес-конференції з прем'єр-міністром України в Києві Джо Байден висловив підтримку США територіальній цілісності України.

"Україна бореться за своє майбутнє", - сказав пан Байден, окреслюючи виклики і загрози, перед якими постала Україна в зв'язку із сепаратистськими заворушенням на сході.

"Зараз дехто намагається розірвати Україну на шматки. Україна веде боротьбу за своє майбутнє. Ми, Сполучені Штати, стоїмо поруч із вами і всім українським народом і виступаємо за єдину Україну. І я зразу скажу: ми не визнаємо і ніколи не визнаємо дій Росії у Криму", - зазначив віце-президент США.

Він наголосив, що США ніколи не визнають анексію Криму Російською Федерацією.

"Жодна країна не має права накопичувати військову силу на кордонах із сусідами. Жодна країна не має прав розпалювати заворушення у сусідніх державах", - додав Джо Байден, закликавши Росію припинити "розмовляти, а почати діяти і виконувати взяті на себе зобов'язання".

Пан Байден наголосив, що Росія повинна виконати обіцянки згідно із Женевськими домовленостями 17 квітня.

Допомога в подоланні корупції

Також у вівторок під час виступу в українському парламенті віце-президент США заявив, що Україна вирішує складні завдання, і наголосив на потребі подолати корупцію, яку він назвав "ендемічною у вашій системі".

Ще однією важливою темою перемовин було енергетичне питання. Джо Байден розповів, що США ведуть перемовини із західними сусідами України щодо постачання їй енергоресурсів.

"Україна готова розглядати спільну експлуатацію і модернізацію української газотранспортної системи", - заявив у відповідь Арсеній Яценюк.

Джо Байден висловив співчуття родинам усіх загиблих на Майдані і сказав, що "українці дали чітко зрозуміти, що більше не миритимуться з корупцією державних службовців".

Він сказав, що США і країни Заходу стоятимуть пліч-о-пліч з Україною в здійсненні економічних реформ, а пакет фінансової допомоги Києву від МВФ, за його словами, має бути остаточно схвалено найближчим часом.

Image caption Зустріч Джо Байдена та Арсенія Яценюка тривала на 2 години довше запланованого

Під час візиту віце-президента до Києва адміністрація США оголосила про виділення Україні додаткової допомоги на суму $50 млн. Цей пакет призначений на допомогу в здійсненні економічних і політичних реформ.

США запропонували Україні додаткові $8 млн військової допомоги, включно з радіообладнанням та технікою, повідомили в оточенні пана Байдена.

Білий Дім заявив, що американський президент Барак Обама вирішив надіслати Джо Байдена з дводенним візитом до Києва, щоби висловити підтримку адміністрації США курсові реформ нового уряду України.

Арсеній Яценюк у виступі на спільній прес-конференції з Джо Байденом звинуватив Росію у дестабілізації становища на сході України з метою зірвати заплановані на 25 травня президентські вибори.

"У цьому столітті жодній країні не дозволено поводити себе як озброєні бандити", - оцінив пан Яценюк дії Росії, зауваживши, що постійним членам Ради безпеки ООН "не годиться поводитись як гангстери".

Він закликав Росію негайно відкликати свої спеціальні сили з території Східної України.

Новини на цю ж тему