У Краматорську захопили міськвідділ міліції і СБУ

краматорськ, новини, сбу, мвс Копирайт изображения AP
Image caption Озброєні люди в камуфляжі перебувають в приміщеннях міліції і СБУ Краматорська

За повідомленнями з Краматорська, озброєні люди захопили будівлі місцевого управління СБУ та міського відділу міліції. Кажуть, що не підуть звідти до референдуму.

"Начальника міськвідділу Віталія Колупая вивезли в невідомому напрямку. Бійці, які захопили будівлю міськвідділу міліції, вимагають видати їм зброю. Ведуться себе нахабно і безцеремонно", - йдеться в повідомленні міського порталу kramatorsk.info.

У той же час, за повідомленням краматорського видання "Восточный проект", проросійські активісти, які захопили будівлі, кажуть, що пробудуть у місті до референдуму, призначеного так званою "Донецькою народною Респубілкою" на 11 травня.

На ворота СБУ загарбники повісили прапор цієї "республіки".

Раніше проросійські активісти пікетували будівлю СБУ, міліції і будівлю військової охорони аеродрому з вимогами не брати участь у військових операціях проти ополченців. Також вони вже тиждень утримують будівлю міської ради Краматорська.

Загальна мобілізація Краматорська

Як повідомляє на своїй сторінці в Facebook керівник центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук, активісти на Донбасі готуються до нових провокацій, "націлених на дестабілізацію ситуації в регіоні".

"В Краматорську екстремісти оголосили про "загальну мобілізацію" місцевого населення під приводом нібито прибуття в місто колони автобусів з представниками "Правого сектору". По Краматорську курсує автомобіль з гучномовцями, через які городян закликають мобілізуватися і "дати відсіч наступаючим бандерівцям", - йдеться у повідомленні.

За даними пана Тимчука, в Слов'янську готуються до відправлення до Краматорська загонів "бойовиків для "посилення" місцевих сепаратистів".

Крім того, за словами Дмитра Тимчука, "не виключаються нові диверсії з жертвами серед місцевого населення, здійснені сепаратистами з намаганням видати їх за акції "Правого сектору".

Шість українських бронетранспортерів захопили в Краматорську проросійські екстремісти 16 квітня, коли почалася оголошена владою в Києві антитерористична операція.

На зустрічі в Женеві в минулий четвер США, ЄС, Росія і Україна погодилися з тим, що незаконні збройні формування на всій території України повинні роззброїтися і звільнити захоплені ними будівлі.

Наступного дня проросійські активісти, які проголосили "Донецьку народну республіку", заявили , що не звільнять захоплені ними будівлі доти, поки нова влада в Києві - яку вони вважають нелегітимною - не залишить будівлі парламенту і президентської адміністрації.