Дослідження: більшість українців проти російської державної та федералізації

Донецьк Копирайт изображения AFP
Image caption Озброєні протестувальники на Донбасі вимагають федералізації

Більшість мешканців України виступають за єдину державну мову, інтеграцію в ЄС, унітарний устрій та проти вступу в НАТО.

Такі результати опитування оприлюднила соціологічна служба центру Разумкова та група "Рейтинг". Дослідження було проведено з 28 березня по 2 квітня 2014 року.

Соціологи поцікавились в українців, як би вони проголосували на референдумі, якби на нього винесли питання державної мови, можливої федералізації, інтеграції до ЄС та вступу до НАТО.

Проведення референдуму щодо визначення статусу російської мови та запровадження федеративного статусу України є серед головних вимог протестувальників, які захопили приміщення державних адміністрацій та силових структур у Луганській та Донецькій області.

Одна мова й унітарна держава

Про свою готовність взяти участь в референдумі заявили 82,7% опитаних. Серед усіх опитаних 16,7% громадян підтримала ідею федералізації України, тоді як 69,3% обрали варіант унітарної країни з децентралізацією влади.

Переважна більшість опитаних - 56,5%, висловилися за збереження української мови як єдиної державної. Оголошення російської мови державною й запровадження офіційної двомовності підтримують 37,6%.

Вступ України до Європейського союзу зараз підтримують вдвічі більше українців, ніж тих, які є прихильниками інтеграції до Митного союзу. За вступ до ЄС проголосували б 54,5%, а за приєднання до Митного союзу – 23,9%. При цьому підписання Угоди про асоціацію з ЄС підтримують 60,4%.

Питання вступу до НАТО не знайшло б підтримки більшості українців. За вступ до військового альянсу виступають 35%, а проти – 47,9%. Якщо ж брати до уваги тільки тих громадян, які готові піти на референдум, то різниця між противниками та прихильниками НАТО складає всього 5%.

Соціологи також поцікавились ставленням українців до можливого запровадження візового режиму з Росією. Проти цього висловились 59%, а за – 26% громадян.