Тарута пропонує провести референдум щодо мови 25 травня

Яценюк Тарута Копирайт изображения Reuters
Image caption Арсеній Яценюк та Сергій Тарута на зустрічі в Донецьку 11 квітня

Губернатор Донецької області Сергій Тарута пропонує провести всеукраїнський референдум щодо статусу російської мови та децентралізації влади в день виборів президента.

Як повідомляє прес-служба губернатора, про це Сергій Тарута заявив під час наради з мерами міст, головами місцевих рад і районних державних адміністрацій області.

При цьому повідомляється, що таку ініціативу раніше під час візиту до Донецька озвучив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

У повідомленні вказано, що ініціативу губернатора підтримали всі мери, голови районних адміністрацій та рад Донецької області.

"Тепер необхідно якомога скоріше почати процес формулювання питань для референдуму, щоб щодо них була згода всіх зацікавлених сторін", - заявив губернатор.

14 квітня в.о. президента Олександр Турчинов під час погоджувальної наради у парламенті заявив, що не виступає проти проведення референдуму щодо державного устрою України.

"Я впевнений, що більшість українців на ньому висловиться за неділиму і незалежну, єдину Україну", - зазначив пан Турчинов.

Він сказав, що, можливо, якщо Верховна Рада прийме таке рішення, цей референдум буде проведений 25 травня разом з виборами президента.

У середу міська рада Харкова звернулася до Верховної Ради з вимогою невідкладно ухвалити закон щодо місцевих референдумів. З такою ж вимогою раніше до парламенту зверталися Донецька та Луганська обласні ради.

Проросійські активісти у низці міст Донецької області вимагають проведення місцевого референдуму щодо статусу російської мови у регіоні та федералізації України 11 травня.

Згідно з оприлюдненими результатами соціологічного дослідження центру Разумкова та групи "Рейтинг", більшість українців проти надання російській мові статусу державної та проти федералізації України.