Бойовики у Слов’янську відпустили американського журналіста

Саймон Островський Копирайт изображения AFP
Image caption Слов'янські федералісти запідозрили, що Саймон Островський шпигує на "Правий сектор"

Американського журналіста Саймона Островського, якого проросійські активісти захопили у Слов’янську у вівторок, звільнили - він повертається в Донецьк.

Інформацію про звільнення журналіста підтвердила редакція інтернет-порталу Vice News, яка публікувала серію відео репортажів Островського з Криму та сходу України.

Самопроголошений "народний мер" Слов'янська В'ячеслав Пономарьов у четвер заявив "РИА Новости", що пана Островського будуть утримувати до повної перевірки документів. А потім - або відпустять, або обміняють на когось із затриманих проросійських активістів, наприклад, Павла Губарєва.

Державний департамент США у четвер висловив "глибоку стурбованість" затриманням американського журналіста Саймона Островського в місті Слов'янськ та закликав Росію вплинути на активістів, аби звільнити його.

Це вже не перший випадок захоплення журналістів на Донбасі за останні місяці.

"Шпигун Правого сектору"

Пана Островського, кореспондента каналу Vice News, який має громадянство США та Ізраїлю, не бачили від ранку вівторка. Журналіст уже тривалий час працює в Україні, а у Слов'янську висвітлював захоплення адмінбудівель федералістами.

Стелла Хорошева, речник слов'янських протестувальників, підтвердила Associated Press, що пана Островського затримали саме вони, бо підозрюють у шпигунстві на користь "Правого сектору".

"Ми мусимо бути обережні, бо вже не вперше стикаємося зі шпигунами", - сказала пані Хорошева.

Як розповів "РИА Новости" самопроголошений "народний мер" Слов'янська В'ячеслав Пономарьов, протестувальникам видались підозрілими наявність у пана Островського американського та ізраїльського паспортів, прекрасне знання російської мови і "провокаційні" запитання, з якими той звертався до місцевих.

Інші затримані

"Народний мер" уточнив, що в полоні слов'янських протестувальників зараз перебувають десять осіб, зокрема журналістка Ірма Крат і депутат місцевої міськради Вадим Сухонос.

Раніше "ополченець" запевняв BBC, що з полоненими поводяться добре.

"Вони в нас отримують їжу, нормальне утримання, до них ніхто не застосовує фізичних заходів насильства. Ми проводимо з ними роз'яснювальні бесіди. На даний момент це спілкування нам вдається. Необхідну інформацію від затриманих ми отримуємо", - розповів він.

Також Пономарьов додав, що якщо київську владу цікавить обмін полоненими, сепаратисти "згодні спілкуватися через місію ОБСЄ".

Інцидент з Островським - не перший випадок, коли на Донбасі затримують журналістів.

У понеділок в Слов’янську взяли в полон двох італійців - Поля Гого і Коссімо Аттанасіо, а також білоруського кореспондента газети "Новий час" Дмитра Галка. У них відібрали документи, гроші і фототехніку, але згодом відпустили.

В Інституті масової інформації мають інформацію про чотирьох викрадених на Донбасі журналістів.

"З них троє українських (Артем Дейнега, викрадений у Слов’янську 13 квітня, Сергій Лефтер, викрадений у Слов’янську 16 квітня, Євген Гапич, викрадений у Горлівці 22 квітня) і один американський (Саймон Островський)", - написала виконавчий директор ІМІ Оксана Романюк у своєму Facebook у середу.

В ОБСЄ заявили, що ситуація з безпекою журналістів у східній Україні погіршується і закликали припинити переслідування.

Засуджують затримання заручників і в Державному департаменті США: за словами Дженніфер Сакі, це порушує Женевські домовленості із врегулювання української кризи.