Турчинов заявив, що Росія на державному рівні підтримує тероризм

Олександр Турчинов Копирайт изображения AFP

В.о. президента України заявив, що за підтримки РФ терористи змогли взяти в заручники майже весь Донецький регіон.

Олександр Турчинов у четвер звернувся до народу через військову загрозу з боку Росії.

В цей день міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що Росія розпочинає навчання батальйонних груп у прикордонних з Україною районах. За даними НАТО, на кордонах росіяни сконцентрували 40 тисяч військових.

Зранку у четвер українські спецпідрозділи розблокували три блокпости на північних в’їздах до Слов’янська. Це місто вже понад десять днів захоплено озброєними проросійськими активістами. За даними МВС України, внаслідок операції п’ять озброєних сепаратистів загинули, повідомляється про одного пораненого правоохоронця.

Терористи взяли у заручники регіон

"Терористи, які взяли в заручники фактично весь Донецький регіон, вже давно перейшли межу людяності. Озброєні злочинці захоплюють адміністративні будівлі, беруть у заручники громадян, зокрема українських та зарубіжних журналістів, катують та вбивають патріотів України", - заявив Олександр Турчинов.

Саме через це, за його словами, відновили антитерористичну операцію.

У координації терористів на сході України він звинуватив Російську Федерацію.

"Росія на державному рівні підтримує тероризм у нашій країні саме в той час, коли російські громадяни постійно потерпають від терористичних атак на своїй території. Війни, терористичні напади, регіональний сепаратизм - це відомі російські проблеми, які тепер штучно намагаються перенести в Україну", - вважає в.о. президента.

Олександр Турчинов вказав, що після успішних кроків українських силових структур у боротьбі із тероризмом, Російська Федерація демонстративно концентрує війська на східному кордоні України.

"Йде розгортання та збільшення чисельності тих підрозділів, які вже довгий час створюють загрозу для безпеки нашої країни", - наголосив пан Турчинов.

Він повідомив, що Україна не відступить перед терористичною загрозою та поставив вимогу Росії припинити втручання у внутрішні справи України, погрози і шантаж та відвести свої війська від кордону.