Дослідження: 85% українців проти російської інтервенції

Армія Копирайт изображения AP
Image caption Представники Росії не виключають введення в Україну свого "миротворчого контингенту"

Міжнародний республіканський інститут США оприлюднив дані соціологічного опитування щодо ставлення українців до можливого введення російських військ в Україну.

Польове дослідження для МРІ в Україні проводила соціологічна група "Рейтинг" з 3 по 12 квітня у всіх регіонах України окрім Криму. Було опитано 1200 респондентів.

Проти російських військ

Респондентыв запитували, чи підтримують вони рішення Росії надіслати війська в Україну задля захисту російськомовних громадян.

85% українців висловились проти, з них 73% сказали "точно ні", а 12% - "скоріше ні". При цьому 9% українців - за введення російських військ до України, 4% - "точно за", ще 5% - "скоріше за".

Цікавим виглядає регіональний розріз відповідей на це питання. На сході України, куди увійшла Донецька, Луганська, Харківська й Дніпропетровська області, 19% респондентів підтримали російську інтервенцію: 8% "точно за" й ще 11 "скоріше за". 69% не підтримують надсилання Росією військ для захисту російськомовних (52% - "точно ні", 17% - "скоріше ні").

На півдні російську операцію для захисту російськомовних підтримують загалом 13%, а проти виступають 75% мешканців. В центрі інтервенцію підтримують 3%, проти – 94%. На заході військову операцію Росії підтримає 1%, а 97% - проти.

При цьому серед самих російськомовних українців більшість також проти їхнього захисту з боку російської армії. 68% російськомовних українців висловились проти операції армії РФ щодо захисту російськомовних в Україні. Проте таку операцію підтримують 19% українців, які вказали, що є російськомовними.

Серед україномовних російську інтервенцію підтримують 5%, 92% - проти.

Соціологи також запитали, чи потребують російськомовні мешканці Сходу та Півдня захисту російської армії. 88% висловились, що "ні", ствердно відповіли - 7%. При цьому на Сході таку потребу бачать 17%, а на Півдні всього 5%.

Більшість українців також виступають проти ідеї федералізації України. Цю ідею підтримують 17%, ще 2% - розділення України на окремі держави, а 73% виступають за унітарний устрій.

Рейтинги політиків

За даними опитування, 84% українців у квітні мали намір взяти участь у президентських виборах 25 травня. У березні бажаючих голосувати було 79%.

При цьому на сході країни 79% українців хочуть взяти участь у голосуванні.

За даними опитування від Міжнародного республіканського інституту, найвищий президентських рейтинг у квітні мав Петро Порошенко – 29%. За Юлію Тимошенко готові голосувати 13%, за Сергія Тігіпка 6%, Михайла Добкіна 5%, Олега Ляшка та Петра Симоненка по 4%, Олега Тягнибока, Ольгу Богомолець та Анатолія Гриценка по 3%, а за Дмитра Яроша та Наталю Королевську по 1%.

Соціологи запитали в українців, чи підтримують вони необхідність проведення дострокових парламентських виборів. 68% опитаних виступають за дочасні вибори Верховної Ради, 21% виступають проти.

При цьому у таких дострокових виборів мають намір взяти участь 81%.

Найбільше голосів на парламентських виборах зараз би набрала партія "Солідарність" у разі очолювання її Петром Порошенком – 16%. "Батьківщину" - підтримали б 15%, "Удар" - 9%, Партію регіонів – 8%, "Свободу" і "Радикальну партію" по 5%, а КПУ – 4%.

Партію "Правий сектор" Дмитра Яроша підтримує 1% українців.

Несподіваними виявились дані щодо мовної приналежності українців: 69% респондентів відповіли, що вдома спілкуються українською мовою, а 30% - російською.

Також, згідно з дослідженням, 53% українців виступають за інтеграцію до ЄС, тоді як 24% - за об’єднання з Митним союзом.