У Донецьку до крові побили учасників проукраїнської акції

Копирайт изображения Getty
Image caption Нападники були озброєні битами та металевими палицями

У Донецьку люди з георгіївськими стрічками напали на учасників акції за єдину Україну, постраждали понад десяток людей.

Як повідомили в МВС, о шостій годині вечора біля спорткомплексу "Олімпійський" пройшов мітинг "За єдину Україну". У міліції кажуть, що на нього зібралося близько тисячі людей, за даними Reuters, їх було удвічі більше.

Учасники пішли в бік торгового центру "Донецьк-Сіті". На перетині вулиць Артема і Панфілова на них напали проросійські мітингувальники, які прийшли з Донецької ОДА.

У сепаратистів в руках були бити і палиці, також вони кидали димові шашки і петарди.

Люди з українською символікою розбіглися у двори. Їх наздоганяли і били, повідомляє місцеве видання "Остров".

Донецька облдержадміністрація каже про 14 постраждалих, але в обласному департаменті охорони здоров'я уточнюють, що це попередні дані.

"Ми бачили щонайменше одного випадкового перехожого, який перебував у критичному стані. Він лежав на асфальті, його голова була залита кров'ю. Лікарі намагалися надати йому першу допомогу на місці", - повідомила кореспондент BBC Емма Веллс із Донецька.

"Ще один чоловік старшого віку, також із травмою голови, щоб не впасти, зайшов у телефонну будку. Йому теж надавали допомогу медики", - додала кореспондент.

Копирайт изображения Getty
Копирайт изображения Getty
Копирайт изображения Getty
Копирайт изображения Getty
Копирайт изображения Getty
Image caption Міліціонери піднімають одного з постраждалих

Серед постраждалих був журналіст газети "Дзеркало тижня" Євген Шибалов - йому потрапили в голову каменем. Така ж доля спіткала продюсера телеканалу ITN.

Інший побитий учасник проукраїнської акції розповів УНІАН, що прийшов на мирний мітинг і не чекав такої агресії. За його словами, удари завдавалися дуже професійно: спочатку, щоб знерухомити, по ногах, і вже потім - по голові.

Микола Солнцев, речник самопроголошеної "Народної республіки Донецька" заявив Reuters, що спалах насильства стався через "емоції" і звинуватив проукраїнських мітингарів у провокаціях.

Неподалік від місця події зібралися "швидкі", які надавали постраждалим медичну допомогу.

У МВС заявляють, що тримають ситуацію під контролем. Як повідомив "Укрінформ", міліція стала кордоном між двома групами мітингарів.

Водночас журналіст Боян Панцевскі повідомив з місця події, що учасники акції нарікають на бездіяльність правоохоронців.