Луганську ОДА захопили проросійські активісти

Луганськ Копирайт изображения AFP
Image caption Раніше проросійські активісти захопили будівлю луганського відділення СБУ

Кілька сотень проросійських активістів захопили будівлю обласної державної адміністрації у Луганську.

Це сталося близько третьої години дня у вівторок. Активісти зірвали прапор України на даху будівлі та встановили замість нього російський триколор.

Кореспондент ВВС Україна повідомляє, що біля входу до ОДА зібралося близько тисячі людей, більшість з яких прийшли подивитись на захоплення.

Декілька людей скандують "Росія!" та "Референдум!".

У адмінбудівлі перебували близько трьох сотень озброєних міліціонерів, але вони не чинили жодного опору при захопленні. А коли активісти опинилися у приміщеннях, спецпризначенці взагалі залишили будівлю.

Ті, хто захопив облдержадміністрацію, наразі не робили жодних заяв та не висували вимог.

Раніше, 27 квітня, люди, які захопили будівлю луганського обласного СБУ, оголосили ультиматум київській владі.

Вони заявили, що, якщо їхні вимоги – амністувати політв’язнів, скасувати підвищення цін та тарифів, визнати російську мову другою державною – не виконають до 14 години 29 квітня, вони перейдуть до активних дій.

Будівлю Луганської ОДА проросійські активісти вже захоплювали: 9 березня група людей увірвалася до її приміщення, встановила на даху будівлі російський прапор та змусила голову ОДА Михайла Болотських написати заяву про звільнення.

Згодом він заявив, що його заява не має юридичної сили, оскільки він написав її під тиском. А прокуратура за фактом захоплення ОДА порушила кримінальне провадження.

Тоді за підозрою в організації захоплення правоохоронці затримали депутата Луганської облради від Партії регіонів Арсена Клінчаєва та активіста ПСПУ Олександра Харитонова.