Турчинов: багато загиблих сепаратистів у Слов'янську

Виконувач обов'язків президента України сказав, що внаслідок активної фази антитеростичної операції, яку розпочали в п'ятницю в Слов'янську, загинуло багато проросійських активістів.

"У ході сьогоднішнього етапу операції вдалося захопити всі укріплені вогневі опорні пункти та блок-пости терористів навколо міста Слов'янськ, повністю замкнувши його оточення. Наступ на терористів продовжується. Під час операції злочинці понесли значних втрат: багато загиблих, поранених, та заарештованих. На превеликий жаль, ми маємо інформацію про двох загиблих і семеро поранених наших військових", - сказано у зверненні в.о. президента до українців.

"Наша основна мета - захистити людей і не допустити жертв серед населення. Наші силові структури ведуть боротьбу з найманцями іноземної держави, з терористами та злочинцями, які захоплюють заручників, вбивають і катують людей, які зі зброєю в руках погрожують територіальній цілісності та стабільності в Україні. Хочу підкреслити: операція розгортається не так швидко, як хотілось би, та значно ускладнюється тим, що бази терористів розташовані в багатонаселених містах, а вони самі ховаються за спинами цивільних громадян, прикриваються заручникам, ведуть вогонь з багатоквартирних жилих будинків".

Раніше самопроголошений мер Слов'янська В'ячеслав Пономарьов повідомив про трьох загиблих з боку проросійських активістів і двох загиблих серед цивільних осіб.

Активна фаза АТО

Копирайт изображения AFP
Image caption Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав мирних жителів не виходити з домівок

Вранці міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков підтвердив, що о 4:30 за місцевим часом у районі міст Слов'янськ і Краматорськ на південному сході країни почалася активна фаза антитерористичної операції.

За його словами, в цій операції беруть участь МВС, Національна гвардія і Збройні сили.

За його словами, українській армії протистоять професійні найманці.

Аваков попросив жителів Слов'янська і Краматорська не виходити на вулиці. За його словами, залізничне сполучення в зоні проведення операції перекрито, а рух по дорогах у районі Слов'янська обмежено до мінімуму.

Копирайт изображения AP
Image caption Напередодні на блок-постах було спокійно

Антитерористичний центр при Службі безпеки України, між тим, підтвердив інформацію про те, що над Слов'янському були збиті два вертольоти збройних сил України.

Вранці в п'ятницю російські ЗМІ повідомили, що військові підрозділи України "почали штурм" Слов'янська, пославшись на представників "сил самооборони" міста.