Канада запровадила додаткові санкції щодо Росії

Санкції Копирайт изображения AFP
Image caption Захід реагує на дії Росії щодо України санкціями

Прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер оголосив про запровадження додаткових санкцій щодо Росії. Йдеться про 16 компаній, велика частина яких пов'язана з ім'ям бізнесмена Геннадія Тимченка, близького до президента Росії Володимира Путіна.

Новий канадський список практично повністю повторює список санкцій США, оголошений 28 квітня, але з єдиним винятком - у списку немає транспортної компанії "Трансойл", яка займається залізничними перевезеннями нафти і нафтопродуктів і одним із власників якої також є пан Тимченко.

Геннадій Тимченко раніше також був внесений до переліку осіб, щодо яких США та Канада запровадили персональні санкції.

"Незаконна окупація Росією України і провокаційна військова діяльність продовжують викликати серйозну стурбованість міжнародного співтовариства, - наводить слова прем'єр-міністра Канади Стівена Харпера його офіційний сайт. - Заходи, які ми оголошуємо сьогодні, посилюють економічний тиск на Росію і на тих, хто несе відповідальність за кризу в Україні".

Канадський прем'єр оголосив також, що якщо загроза суверенітету і територіальної цілісності України триватиме, Оттава вдасться до подальших дій.

Канадський список

 • "АкваНіка (ТОВ "Русское Время" ). Компанія з виробництва питної води і газованих напоїв, яка належить Геннадію Тимченку. Сам Тимченко раніше назвав введення санкцій відносно російських компаній нонсенсом. Тим не менш, компанія, Volga Group, яка об'єднує активи Геннадія Тимченка, зареєстрована в Люксембурзі. У самого бізнесмена є громадянство Фінляндії. Разом з тим, Євросоюз не запроваджував санкції ні щодо Тимченка, ні щодо інших бізнесменів з "близького кола " Володимира Путіна. Євросоюз також не вводив санкції щодо компаній.
 • "Авіа Груп". Компанія займається будівництвом інфраструктури та аеродромним обслуговуванням в московському аеропорту "Шереметьєво", дочірнє підприємство аеропорту. 74% акцій компанії через Volga Group належать Геннадію Тимченку.
 • "Авіа Груп Норд". Ця авіасервісна компанія володіє ангарами в петербурзькому аеропорту "Пулково" і здає їх в оренду, займається обслуговуванням пасажирів і повітряних суден. 70% акцій компанії належать Volga Group Геннадія Тимченка.
 • Група лізингових компаній "ЗЕСТ". Належить банку "Росія", основним акціонером якої є бізнесмен Юрій Ковальчук, близький до Володимира Путіна. Санкції щодо нього та банку "Росія" Канада і США запровадили раніше.
 • "ІнвестКапіталБанк". Контролюється братами Аркадієм і Борисом Ротенбергами - бізнесменами, близькими до Володимира Путіна. Вони вже внесені до списку санкцій США і Канади.
 • "Собінбанк". Великий банк, контролюється банком "Росія".
 • ТОВ "Сахатранс". Ця транспортна компанія будує морський термінал для експорту вугілля і залізної руди поблизу порту Ваніно на Далекому Сході. 89% акцій належать Volga Group Геннадія Тимченка.
 • "СМП Банк". Контролюють брати Ротенберги.
 • "Стройгазмонтаж". Компанія будує газопроводи. Також належить Ротенбергам.
 • "Стройтрансгаз" ( Група СТГ). Група будівельних компаній різної спеціалізації, яка належить Volga Group Геннадія Тимченка.
 • Інвестиційна компанія "Аброс". Належить банку "Росія", основним акціонером якої є бізнесмен Юрій Ковальчук.
 • Volga Group - інвестиційна група, яка об'єднує активи підприємця Геннадія Тимченко. Зареєстрована в Люксембургу.

У списку помилково?

Наприкінці квітня Канада запровадила санкції щодо двох російських банків - "Експобанку" і "Росенергобанку".

"Експобанк" не погодився з санкціями. Як повідомляє РБК, голова правління цього банку Кирило Ніфонтов написав листа міністру закордонних справ Канади Джону Берду, в якому назвав включення кредитної організації до чорного списку помилковим.

"Банк готовий надати всю необхідну інформацію, що підтверджує непричетність його власників і керівників до подій в Україні", - наводить його слова РБК.

Основним власником " Експобанку" є підприємець Ігор Кім. У російському банку вважають, що санкції були спрямовані проти однойменного українського банку.

Перший заступник голови "Росенергобанку" Марк Шрайбер своєю чергою заявив, що банк не має рахунків у канадських банках і не веде операцій з канадськими компаніями.

Як сказано на сайті банку, "Росенергобанк" утворений у 1992 році за участю компаній російського паливно-енергетичного комплексу, банк є партнером уряду Москви, входить до числа банків-партнерів держкорпорації "Роснано" і ФТС.